Viekšnių muziejai sužavėjofotoaparatas

Rugsėjo 3 dieną Viekšnių skyriaus pirmakursiai susipažino su miesto, kuriame mokysis trejus metus,  muziejais, istorija.

Viekšnių muziejų vadovė Danutė Končienė mus pasitiko prie paminklo, skirto Vytautui Didžiajam. 1930 metais prie šventoriaus pastatytas paminklas pergyveno II pasaulinį karą, sovietmetį.  Aplankėme Biržiškų šeimos namą, kuriame įsikūrusi biblioteka ir profesorių Mykolo,  Vaclovo, Viktoro Biržiškų ekspozicija. Susipažinome su šios šeimos nuopelnais Lietuvai ir Viekšniams. Eidami į vaistinės muziejų stabtelėjome prie Viekšnių centre pastatyto paminklo šiai šeimai. Pirmosios vaistinės muziejuje sužinojome apie jos įkūrimo aplinkybes, nusistebėjome, kad tuo metu artimiausios vaistinės buvo Telšiuose ir Šiauliuose. Apie vaistinėje esančius eksponatus papasakojo muziejų vadovė. Ji parodė iki šių dienų išlikusius įvairius augalinius bei kitokius vaistams naudojamus eksponatus, supažindino su jų paskirtimi. Aplankėme vaistažolių sodą ir mansardoje veikiančią parodą „Misija: Tanzanija 18. Gražiausios akimirkos“. Su didžiausiu susidomėjimu apžiūrėjome aviacijos pradininko Aleksandro Griškevičiaus muziejaus eksponatus: garlėkio maketą, įvairius su aviacija susijusius atributus. Įdomu buvo pamatyti A. Griškevičiaus ir garlėkio istorijos animacinę versiją. Taip pat susipažinome su  19 amžiaus pabaigos, 20 amžiaus pradžios miestelėnų buitimi, darbo įrankiais, medžio dirbiniais. 

Liko pasižvalgyti po Viekšnių vandens malūną, pasisupti ant beždžionių tilto. Tai padaryti tikrai spėsime, nes mokytis šiame mieste teks net trejus metus. 

Genovaitė Čiužienė, neformaliojo švietimo organizatorė

Rugsėjo 1-ojifotoaparatas

Po vasaros atostogų mokykloje susirinkęs gausus būrys moksleivių priminė, kad vėl prasideda nauji mokslo metai. 

Rugsėjo 1-oji - Mokslo ir žinių šventė -  vyko mokyklos vidiniame kiemelyje. Mokyklos direktorė Tatjana Kinčinienė pasveikino su mokslo metų pradžia, palinkėjo tiek mokiniams, tiek mokytojams būti sveikiems ir energingai kibti į darbus. Prie sveikinimų prisidėjo Viekšnių skyriaus vedėja Toma Butvidienė, taip pat ji pristatė, kokia tvarka vyks mokomieji užsiėmimai. 

Antro ir trečio kurso mokiniai skubėjo į klases, kur dalijosi vasaros įspūdžiais. Pirmakursiai, supažindinti su grupių auklėtojais žengė pirmuosius žingsnius į naują pradžią. 

Iš vasaros sąstingio pabudinta mokykla pradėjo skaičiuoti savo septyniasdešimt šeštąjį rugsėjį. Te būna šie metai visiems sėkmingi!

Skelbimas mokiniu II srautas Malta

Skelbimas lydinciu asmenu II srautas Malta

   

Tvarkaraščiai  

   

tamo

   

moodle tumb

   
   

   

   
© MPMVS