Vizitas į Maltą su ERASMUS+ programa

Vizitas į Maltą su ERASMUS+ programa

Š. m. lapkričio 9-16 dienomis vyko Erasmus+ Leonardo Da Vinci programos asmenų mokymosi mobilumo projekto „Tradicinių amatų perteikimas profesinio mokymo pamokose” Nr. 2014-1-LT01-KA102-000036 vizitas Maltoje.

Projektą įgyvendina Mažeikių politechnikos mokykla, partnerių teisėmis dalyvauja VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykla ir VšĮ Kelmės profesinio rengimo centras. Iš mūsų mokyklos į stažuotę vyko vyr. profesijos mokytoja Vida Karvauskienė ir mokytojas metodininkas Domininkas Niūniava.
Projekto tikslas - suteikti galimybę medienos apdirbimo ir statybos sektoriaus specialistams tobulinti dalykines, profesines ir technologines kompetencijas, ugdyti kūrybiškumą, novatoriškumą ir verslumą.
Priimančioji organizacija Paragon Europe (Malta) sudarė dalykinę vizito programą, pagal kurią stalių ir apdailininkų (statybininkų) profesijos mokytojai tobulino ir gilino pedagogines bei technologines kompetencijas, ugdė kūrybiškumą, novatoriškumą bei kėlė profesinę kvalifikaciją. 
Stažuotės metu Paragon Europe komandos nariai mokytojus supažindino su savo šalies amatais, jų perteikimo galimybėmis. Maltoje aplankyti šie objektai: Mdina Glass stiklo fabrikas, Bristow Potteries keramikos dirbtuvės, Ta'Qali amatų kaimelis, Carlo dizaino studija, Brolių Agius akmens dirbtuvės, Camilleri mados namai, Smart City verslo miestas, ARC dizaino studija, Chris'o dizaino medžio dirbtuvės. 
Vizito metu susipažinta su Maltos tradiciniais liaudies amatais, tautinių motyvų panaudojimo galimybėmis interjere ir eksterjere. Mokytojams buvo suteikta galimybė bendrauti su šios šalies menininkais, dizaineriais, amatininkais. Gauta daug naudingos informacijos kuriant šiuolaikinį interjerą, eksterjerą bei namų aplinką.
Stažuotės metu priimančioji organizacija stengėsi atskleisti ir parodyti, kaip svarbu puoselėti tradicijas ir liaudies amatus bei parodyti, kad tai yra neatsiejama nuo jų kultūros. Mokytojams buvo suteikta galimybė susipažinti su Maltos istorija, jos kultūra, senąja architektūra, stebėti tradicinių amatininkų darbą bei patiems prisiliesti prie kuriamų gaminių praktinių užsiėmimų metu. 
Užmegzti bendradarbiavimo ryšiai tarp Lietuvos ir Maltos MCAST koledžo. Mokytojai turėjo galimybę susipažinti su šios šalies ugdymo procesu, pasidalinti profesine patirtimi. Lankytasi koledžo kabinetuose, mokomosiose dirbtuvėse, susipažinta su mokinių darbais.
Įgyta patirtimi bus pasidalinta mokyklos profesijos mokytojų metodinės grupės posėdyje, taip pat parengsime metodinę medžiagą, skirtą profesinio mokymo pamokoms. Tik tobulėjantis ir žinių siekiantis mokytojas kuria novatorišką, kūrybišką ir verslią jaunąją kartą. 
Erasmus+ programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos.

Vida Karvauskienė, profesijos vyr. mokytoja
Domininkas Niūniava, mokytojas metodininkas