PROFESINIŲ KOMPETENCIJŲ TOBULINIMAS TURKIJOJE 

Mažeikių politechnikos mokyklos EM-76 grupės mokiniai Faustas Mikalauskas ir Lukas Saldukas, SED-77 grupės mokiniai Mantas Maleras ir Gediminas Stonkus bei SED-69 grupės mokiniai Deivydas Gandzelis ir Ridas Venckus dalyvavo Erasmus+ programos asmenų mobilumo mokymosi tikslais projekto „Kompetencijų tobulinimas su Erasmus+“ Nr. 2019-1-LT01-KA102-060213 3 savaičių profesinėje darbinėje stažuotėje (nuo 2020 m. vasario 24 d. iki kovo 13 d.).

Projekto tikslas – tobulinti praktinius įgūdžius, profesines ir dalykines kompetencijas, ugdyti bendruosius ir profesinius gebėjimus, siekiant gerinti būsimųjų kvalifikuotų specialistų gebėjimų atitikimą šiandieniniams rinkos poreikiams.
Priimanti organizacija Turkijoje – Zeynel Ozormas Consulting.

Mokiniai atlikdami darbinę profesinę stažuotę pagal specialybes realiose darbo vietose gilino profesines žinias ir įgūdžius, tobulino profesines kompetencijas. Taip pat gilino ir kalbines kompetencijas, grindžiamas kitos tautos kultūros pažinimu ir lavino bendrąją kultūrinę patirtį. Suvirintojai dirbo šaltkalvystės darbus, virino metalą MIG bei TIG suvirinimo aparatais, išbandė bekontaktį suvirinimo aparatą. Elektromontuotojo specialybės mokiniai stažuotės laikotarpiu pagal pateiktus brėžinius montavo paslėptąją elektros instaliaciją, nustatinėjo ir šalino buitinės technikos elektros gedimus.

Savaitgaliais mokiniai lankėsi Izmiro įžymiuose lankytinuose objektuose, senovinių automobilų muziejuje bei zoologijos sode.
Jaunuolių teigimu, pati sunkiausia diena buvo paskutinė darbo diena, kai vos spėję susigyventi su kolektyvu, turėjo atsisveikinti. Mokiniai net nepajuto, kaip greitai prabėgo tos trys savaitės.

Nauja patirtis, nauji įspūdžiai, nauja aplinka, nauji draugai... Kai kuriems jaunuoliams tai buvo pirmoji išvyka į užsienį. Visą stažuotės laikotarpį kartu su mokiniais buvo ir jiems padėjo lydinti mokytoja – Erika Pusvaškė, statybos profesinio mokymo skyriaus vedėja, projektų koordinatorė.
Po trijų savaičių profesinės darbinės stažuotės jaunuoliams buvo įteikti Europass mobilumo dokumentai ir sertifikatai, įrodantys sėkmingai atliktą tarptautinę praktiką.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Erika Pusvaškė, statybos profesinio mokymo skyriaus vedėja, lydinti mokytoja

   

ES investicijos  

   

Savu keliu  

   

Patyčių dėžutė  

   

Virtuali mokymo aplinka  

moodle tumb

   

Informacija dėl koronaviruso  

   

Mažeikių r. sveikatos priežiūros specialistas  

   

   

   
   

Mus remia

                

   

Partneriai

europass banneris versliniku asociacijanecmrs

tinklasmsc   Chamber logostatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla