Profesinio mokymo naujovė - kviečiame mokinius išbandyti profesiją dar gimnazijos ar bendrojo ugdymo mokyklos suole

Nuo šių metų gegužės 20 d. mūsų mokykloje, kaip ir visoje Lietuvoje, prasideda priėmimas mokytis pagal profesinio mokymo programas arba jų modulius.

Jį, kaip ir pernai, vykdys Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Į kokias profesinio mokymo programas bus priimami mokytis mokiniai mūsų mokykloje, jūs rasite po gegužės 20 dienos prisijungę prie LAMA BPO sistemos adresu https://profesinis.lamabpo.lt/. Mūsų mokyklos siūlomų profesinio mokymo programų aprašus rasite ir mokyklos svetainėje http://mazeikiupm.lt Kas naujo profesiniame mokyme kitais mokslo metais?
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, didindama profesinio mokymo prieinamumą ir lankstumą, nuo kitų mokslo metų sudarys galimybes I–IV gimnazijos klasių ir 9–10 klasių bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams mokytis pagal profesinio mokymo programų modulius ar programas. Tai atvers daug įvairesnes pasirinkimo galimybes mokiniams: baigęs mokyklą mokinys galės toliau tęsti mokymąsi profesinėje mokykloje, universitete ar kolegijoje. Jam taip pat atsiras galimybė padirbėti pagal įgytą profesinę kvalifikaciją, labiau susipažinti su tos specialybės specifika, galbūt susikurti savo darbo vietą, o panorusiems mokytis toliau, lengviau bus apsispręsti dėl specialybės renkantis mokymo programas ar studijas.
Modulinės – iš atskirų modulių sudarytos – profesinio mokymo programos sudaro mokiniui galimybę įgyti norimą kvalifikaciją ne tik mokantis nuosekliai pagal visą programą, bet ir renkantis atskirus modulius ir mokytis jų pasirinkus priimtiniausią mokymosi būdą bei tempą. Mokinys, baigęs atskirą modulį, gaus įgytą kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Įgytos kompetencijos jam leis užsiimti atitinkama veikla, o mokantis toliau pagal tos pačios kvalifikacijos programą įgytos kompetencijos galės būti įskaitomos, tad sutrumpės mokymosi laikas.
Mūsų mokykla irgi siūlys atitinkamus programų modulius tiek I-II (9-10), tiek III-IV (11-12) gimnazijos klasių mokiniams. Siūlomus modulius jūs rasite prisijungę prie LAMA BPO adresu https://profesinis.lamabpo.lt/ po gegužės 20 dienos. Šiuo adresu norintieji mokytis ne tik gimnazijoje (ar kitoje bendrojo ugdymo mokykloje), bet Mažeikių politechnikos mokykloje, galės teikti prašymus mokytis pasirinktos profesijos programos modulio. Vadinasi, jūs iš karto būsite net dviejų mokyklų mokiniai. Įdomu ir tai, kad mokiniams, kurie mokosi pagal profesinio mokymo programas ar jų modulius, gali būti mokamos stipendijos, teikiama kita materialinė parama.
Taip pat Mažeikių politechnikos mokykla priima mokinius, norinčius mokytis pagrindinio ugdymo 9 ir 10 klasėse bei suaugusiųjų 11 ir 12 klasėse. Priėmimą į šias bendrojo ugdymo programas vykdo pati mokykla. Daugiau informacijos rasite http://mazeikiupm.lt, o prašymus galite teikti adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba atvykę į mokyklą.
Kviečiame įsijungti į mūsų mokyklos bendruomenės gretas.

Stasė Čupkovienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

   

ES investicijos  

   

Savu keliu  

   

Patyčių dėžutė  

   

Virtuali mokymo aplinka  

moodle tumb

   

Informacija dėl koronaviruso  

   

Mažeikių r. sveikatos priežiūros specialistas  

   

   

   
   

Mus remia

                

   

Partneriai

europass banneris versliniku asociacijanecmrs

tinklasmsc   Chamber logostatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla