Stažuotė Vokietijoje pagal Erasmus+ programą 

2019 m. lapkričio 11 – 29 dienomis dešimt apdailininko (statybininko), suvirintojo ir technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės mokinių dalyvavome Erasmus+ programos asmenų mokymosi mobilumo tikslais projekte „Kompetencijų tobulinimas su Erasmus+“ Nr. 2019-1-LT01-KA102-060213.

Projekto tikslas – tobulinti praktinius įgūdžius, profesines ir dalykines kompetencijas, ugdyti bendruosius ir profesinius gebėjimus, siekiant gerinti būsimųjų kvalifikuotų specialistų gebėjimų atitikimą šiandieniniams rinkos poreikiams.
Darbinę profesinę stažuotę atlikome Vokietijoje, Hamburgo mieste.
Šeštadienio dieną iš Šiaulių autobusų stoties autobusu išvykome į Vokietiją. Hamburgo miestą pasiekėme sekmadienio rytą. Atvykus stotyje mus pasitiko priimančios organizacijos „Infeba. e. V.“ projektų vadovė Virginija Vinčaitė. Papietavę turkų kavinėje, nuvykome į viešbutį, kur buvome apgyvendinti ir supažindinti su stažuotės programa.
Pirmadienio rytą mes visi metro išvykome į paskirtas įmones, kuriose visą stažuotės laikotarpį turėjome dirbti. Aš, Laurynas Vitkus, SED-77 gr. mokinys, dirbau įmonėje MKZ Metalldesign knezevic Zdenko e. k.; Viktoras Inta, SED-77 gr. mokinys, dirbo įmonėje VIDOBE Stahlbau+ Schweistechnik GmbH; Edvinas Kilpys, SED-69 gr. mokinys, ir Žygimantas Berzinis, SED-77 gr. mokinys, dirbo įmonėje Nils Oldag Schweistechnik UG; Aurimas Kristutis ir Tadas Galdikas, statybininko specialybės AS-67 gr. mokiniai, dirbo įmonėje Kos Trockenbau GmbH; Karolis Stončius ir Laurynas Rimkus, technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės TP-68 gr. mokiniai, dirbo autoservise ARZ-Stellinger; Edvinas Norkus, TP-68 gr. mokinys, ir Benas Pržalgauskas, TP-72 gr. mokinys, dirbo įmonėje CarCHECK One.
Darbas sekėsi puikiai. Dirbome 8 val. per dieną. Šiek tiek nepatogumų kėlė kalbos barjeras, nes ne visi įmonės darbuotojai kalbėjo angliškai. Darbdaviai buvo mums geranoriški. Darbo metu susipažinome su naujais darbų technologijos atlikimo metodais, darbų atlikimų eiga. Įgijome daugiau savo specialybės praktinių įgūdžių, patirties. Pagerinome užsienio kalbos žinias. Buvo įdomu dirbti, mokytis ir bendrauti.
Savaitgaliai taip pat buvo įdomūs ir turiningi. Pirmąjį savaitgalį aplankėme miniatiūrų muziejų „WUNDERLAND”, vaikščiojome po senamiestį, lankėmės baseine ir sporto salėje, italų kavinėje valgėme ledus. Antrą sekmadienį dviejų aukštų autobusu vykome į pažintinę kelionę po Hamburgo miestą, plaukėme Elbės upe, buvome įspūdingose, palikusiose didžiulį įspūdį karuselėse. Paskutinį savaitgalį su projekto vadove V. Vinčaite atsisveikinome kavinėje, mums buvo įteikti sertifikatai ir Europass mobilumo dokumentais bei prisiminimo dovanėlės.
Erasmus+ programa likome patenkinti. Įgijome daugiau praktinių savo specialybės gebėjimų bei pagerinome užsienio kalbos žinias.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Laurynas Vitkus, SED-77 gr. mokinys, projekto dalyvis

   

Virtuali mokymo aplinka  

moodle tumb

   

Mažeikių r. sveikatos priežiūros specialistas  

   

   

   

Budintis sargas  

   
   

Mus remia

                

   

Partneriai

europass banneris versliniku asociacijanecmrstinklas

msc    PPR nario zenkliukas ltstatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla