Trys savaitės neįkainojamos patirties Turkijoje 

Mažeikių politechnikos mokyklos AO-75 grupės mokinės Gabrielė Gabalytė, Inesa Morazaitė ir Kamilė Reinikovaitė, AO-66 grupės mokinė Laura Kleinaitė ir V-73 grupės mokinės Karolina Markūnaitė, Monika Milinkytė, Inesa Petkutė, Gabija Pūkenytė, Deimantė Ramondaitė ir Karolina Riaukaitė dalyvavo Erasmus+ programos asmenų mokymosi mobilumo tikslais projekto "Kompetencijų tobulinimas su Erasmus+" Nr. 2019-1-LT01-KA102-060213 3 savaičių profesinėje darbinėje stažuotėje (nuo 2019 m. spalio 13 d. iki lapkričio 2 d.).

Projekto tikslas – tobulinti praktinius įgūdžius, profesines ir dalykines kompetencijas, ugdyti bendruosius ir profesinius gebėjimus, siekiant gerinti būsimųjų kvalifikuotų specialistų gebėjimų atitikimą šiandieniniams rinkos poreikiams.
Priimanti organizacija - viešbutis „Belcekiz Beach Club“, Turkija.
Būsimosios apeigų ir švenčių organizatorės gilino profesinius įgūdžius ir tobulino kompetencijas atlikdamos praktiką pagal specialybę. Jos susipažino su apeigų ir švenčių organizatoriaus profesijos specialistams keliamais reikalavimais, gilino profesines, kalbines kompetencijas bei kultūrinį supratimą. Tris savaites praleidusios kitatautėje aplinkoje mokinės įgijo tarptautinio bendravimo patirties, užmezgė naujų pažinčių, susipažino su pietvakarių Azijos kultūra, o stažuodamosios angliakalbiuose kolektyviuose – pagilino anglų kalbą žinias.
Virėjo specialybės mokinėms teko dirbti atskirose - užkandžių baro, šaltų ir karštų patiekalų bei konditerijos virtuvėse. Dirbdavo visą darbo dieną - 8 valandas. Bendravimas su virtuvės darbuotojais darbo metu bei svečiais padėjo patobulinti anglų kalbos žinias. Taip pat merginos turėjo ir specialius mokymus - deserto "Šokoladinis suflė" gamyba, mokymus vedė kompetentingas virtuvės šefas.
Savaitgaliais merginos vyko į pažintines išvykas po įžymias Fetijos vietas. Pirmąją savaitę buvo organizuota ekskursija laivu, antrąją - išvyka į Saklikent nacionalinį parką, o trečiąją – kopė į Babadag kalno viršūnę, tai buvo tikras išbandymas aukščio baimę turintiems žmonėms. Paskutinį stažuotės vakarą merginų laukė vakarienė su viešbučio darbuotojais bei atsisveikinimo vakaras.
Kaip teigia merginos, trys savaitės svetimoje šalyje - tai išėjimas iš komforto zonos: „Kitoks maistas nei pratusios, miego režimas, bendravimas anglų kalba... Didžiulę pagalbą teikė visą laiką šalia buvusi lydinti mokytoja. Kai trūkdavo namų, šeimos, artimųjų - ji visada būdavo šalia ir mums padėdavo“.
Darbinė profesinė stažuotė - patirtis, kuri projekto dalyvėms suteikė daugiau pasitikėjimo savimi bei sudarė galimybę išbandyti savo jėgas realioje darbo vietoje.
Po trijų savaičių profesinės darbinės stažuotės merginoms buvo įteikti Europass mobilumo dokumentai ir sertifikatai, įrodantys sėkmingai įveiktą tarptautinę praktiką.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Erika Pusvaškė, projektų koordinatorė, lydinti mokytoja

   

ES investicijos  

   

Savu keliu  

   

Patyčių dėžutė  

   

Virtuali mokymo aplinka  

moodle tumb

   

Informacija dėl koronaviruso  

   

Mažeikių r. sveikatos priežiūros specialistas  

   

   

   
   

Mus remia

                

   

Partneriai

europass banneris versliniku asociacijanecmrs

tinklasmsc   Chamber logostatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla