Vykdomas priėmimas į bendrojo ugdymo klases

Mokinių ir tėvelių dėmesiui

nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. kviečiame mokytis
į 9 ir 10 klases (I ir II gimnazijos klases).

 

Suaugusiųjų vidurinis ugdymas

nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. kviečiame mokytis
į 11 ir 12 klases (III ir IV gimnazijos klases)
pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą.


Prašymus galima teikti el. paštu: priemimas@mazeikiupm.lt

Smulkesnė informacija tel. 8443 20483

Prašymų formas rasite čia

   

Verslumo savaitė mokykloje 

Lapkričio 18-22 dienomis jau aštuntą kartą mokykloje vyko Verslumo savaitė.

Pirmas savaitės renginys – stažuočių, trukusių tris savaites pagal projektus –„Kompetencijų tobulinimas, atliekant darbines profesines stažuotes užsienyje“ (pagal Erasmus+ programos asmenų mokymosi mobilumo tikslais projektus „Kompetencijų tobulinimas su Erasmus+“ Nr. 2019-1-LT01-KA102-060213 ir „Į profesinį meistriškumą per tarptautinį mobilumą ir kompetencijų tobulinimą“ Nr. 2019-1-LT01-KA102-060389) – pristatymas.
Darbinę profesinę stažuotę pagal Erasmus+ programos asmenų mokymosi mobilumo tikslais projektą „Kompetencijų tobulinimas su Erasmus+“ Nr. 2019-1-LT01-KA102-060213 kartu su Viekšnių skyriumi Maltoje atliko 10 mokyklos mokinių. Juos lydėjo vyresnioji profesijos mokytoja Vilma Ramanauskienė. Stažuotės Maltoje dalyviai pasidalino mintimis apie savo darbą, gyvenimą ir laisvalaikį. Apdailininko (statybininko) specialybės mokiniai praktiką atliko vienoje iš pirmaujančių Maltos bendrovių, užsiimančių statyba. Jie ruošė sienų ir lubų paviršius, glaistė, dažė, kabino paveikslus, atliko remonto ir apdailos darbus viešbučiuose. Vizualinės reklamos gamintojo specialybės mokiniai pasakojo, kad jie dirbo nekilnojamo turto agentūrose, reklamos gamybos įmonėje. Darbai buvo atliekami kompiuteriu, jie priimdavo klientų užsakymus, darydavo nuotraukų koliažus su aprašymais ir informacija, taikydavo tam skirtas kompiuterines programas. Viekšnių skyriaus technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybės mokiniai autoserviso įmonėse atliko mašinų remonto darbus.
Taip pat darbinę profesinę stažuotę Maltoje pagal Erasmus+ programos asmenų mokymosi mobilumo tikslais projektą „Į profesinį meistriškumą per tarptautinį mobilumą ir kompetencijų tobulinimą“ Nr. 2019-1-LT01-KA102-060389 atliko 6 vizualinės reklamos gamintojo ir virėjo specialybės mokiniai. Vizualinės reklamos gamintojo specialybės mokinės dirbo nekilnojamojo turto agentūroje „Simon Mamo Real Estate“. Darbo diena neprailgdavo, nes mokinės turėjo maketuoti skelbimus su Photoshop CS5 programa ir juos įkelti į internetinį įmonės puslapį. Virėjos dirbo kavinėje „Cuba Cafe“, mokėsi kepti picas, pjaustė maisto produktus bei padėjo virtuvės šefui gaminti maistą.
Mokiniai kalbėjo apie jaukią atmosferą darbo vietoje, sutiktus praktikantus iš kitų šalių, turiningą laisvalaikį, lankytinas Maltos vietas, nuostabią Maltos architektūrą, jūrą, mažiausią Europos Sąjungos sostinę – Valetą.
Po to prisistatė Turkijoje praktiką atlikusios ir marškinėliais su Turkijos simbolika pasipuošusios apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybės merginos. Jos dirbo viešbutyje animatorėmis – vedė renginius, bendravo su klientais, šoko su vaikais, žaidė žaidimus. Dirbo po 8 val. su pertraukomis. Stažuotės metu jos mokėsi renginių organizavimo subtilybių, viena net sulaukė darbo pasiūlymo baigus mokyklą. Laisvu laiku merginos lipo į kalnus, plaukė laivu, grožėjosi Turkijos vaizdais. Į Turkiją merginas lydėjo statybos profesinio mokymo skyriaus vedėja, projektų koordinatorė Erika Pusvaškė. Viekšnių skyriaus virėjų specialybės merginos dirbo virtuvėje, gamino maistą, mokėsi maisto ruošimo ir pateikimo meno. Iš viso kartu su Viekšnių skyriumi Turkijoje stažavosi 10 mokinių.
Mokiniai akcentavo bendradarbiavimo, anglų kalbos mokėjimo svarbą, minėjo, kad smagu dalyvauti projektuose – daug potyrių, kurie skatina mokytis, tobulėti, o tam reikia noro ir ryžto, dėkojo darbdaviams už šiltą ir profesionalų priėmimą. Pasibaigus stažuotėms, mokiniams buvo įteikti sertifikatai ir Europass mobilumo dokumentai.
Šiuo metu 10 mokinių iš apdailininko (statybininko), suvirintojo ir technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybių lydimi vyresniosios profesijos mokytojos Dainos Žukauskienės atlieka praktiką verslo įmonėse Hamburgo mieste, Vokietijoje.
Antrąją Verslumo savaitės dieną vyko loginio mąstymo žaidimas „Protų mūšis“, skirtas Verslo dienai paminėti, kuriame dalyvavo keturios komandos. Be mūsų mokyklos ir Viekšnių skyriaus mokinių protmūšyje varžėsi komandos iš Darbo rinkos mokymo centro ir Gabijos gimnazijos. Komandos turėjo įveikti tris etapus - atsakyti į klausimus apie verslą, Žemaitiją ir įvairius kitus. Dalyvius vertino Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė, Mažeikių politechnikos mokyklos vadovė Stasė Čupkovienė ir gimnazijos skyriaus vedėja Snieguolė Kiškėnienė. Geriausiai pasirodė Gabijos gimnazijos komanda, kuri buvo apdovanota diplomu ir Mažeikių verslininkų asociacijos įsteigtomis dovanomis, kiti dalyviai – padėkomis už dalyvavimą. Renginį vedė AO -75 gr. mokinė Inesa Morazaitė.
Trečiąją dieną vyko edukacinės ekskursijos. Baigiamųjų kursų mokiniai lankėsi verslo įmonėse, susipažino su jų veikla. Aplinkos apsaugos darbuotojų specialybės mokiniai lankėsi UAB „Mažeikių vandenys“. Ekskursiją pravedė nuotekų tvarkymo infrastruktūros skyriaus vadovė Kristina Šmitaitė. UAB „Universe Group“ – suvirintojų specialybės mokiniai, su jais bendravo gamybos direktorius Andrius Jasmontas. UAB „Budinks“ darbų vadovė Rasa Lipskienė priėmė statybininkų specialybės mokinius. Mokinius į verslo įmones lydėjo profesijos mokytojai. Grįžę iš „šešėliavimo“ įmonėse, mokiniai paruošė pristatymus, kurie buvo demonstruojami mokyklos Infocentro televizoriuje.
Ketvirtąją dieną vyko rajoninis renginys „Nuo idėjos iki verslo“. Renginyje dalyvavo Kalnėnų progimnazijos mokiniai. Sveikinimo žodį tarė mokyklos vadovė Stasė Čupkovienė, kuri palinkėjo mokiniams būti versliems, kurti idėjas ir jas įgyvendinti. Kalbėjusi Mažeikių verslininkų asociacijos vykdančioji direktorė Roberta Žaltauskienė paminėjo, kad tik 5 procentai pasaulio gyventojų tampa verslininkais, o kad jais taptų, reikia – idėjų, svajonių, charakterio savybių ir drąsos. Renginyje dalyvavo UAB „Hotrema“ personalo vadovė Vitalija Budžiūtė, kuri papasakojo apie įmonės kelią į sėkmę, pagrindines veiklos sritis – izoliavimą ir pastolių montavimą, įmonės augimą ir paskatino susirinkusius tikėti savimi ir nuolat tobulėti. UAB „Mokymo žiedas“ vadovas Tomas Gudavičius kalbėjo apie įmonės veiklos pradžią, teikiamas įvairias vairavimo paslaugas, įmonės plėtrą kitame rajone, palinkėjo visiems siekti savo tikslų. Antroje renginio dalyje mokiniai, susibūrę į komandas, atliko praktinę užduotį. Komandų kapitonai išsitraukė lapelius su žodžiais, pagal kuriuos reikėjo sugalvoti verslo idėją ir kūrybiškai ją pristatyti. Komandos buvo apdovanotos už inovatyvumą, idėjos įgyvendinimą, idėją „kosmosas“, buvo išrinkta kūrybiškiausia, konkurencingiausia, linksmiausia komandos. Pirmąją vietą laimėjusi komandai gavo 150 eurų vertės kuponą apsilankyti boulinge. Pagrindinį prizą įsteigė UAB „Hotrema“, kitus prizus - UAB „Mokymo žiedas“.
Verslumo savaitę užbaigė mokyklos mokinių tarybos susitikimas su Mažeikių rajono savivaldybės meru Vidmantu Macevičiumi, mero pavaduotoja Sigute Bernotiene, mero patarėju Virgilijumi Radvilu. Susitikimo tikslas – pasisemti darbo patirties. Savivaldybės meras ir jos atstovai negailėjo patarimų mokiniams, skatino populiarinti savo mokyklą, dėkojo už nuveiktus darbus, kvietė bendradarbiauti, atsakė į klausimus.
Verslumo savaitę organizavo jos sumanytoja ekonomikos ir verslo pagrindų mokytoja metodininkė Erika Pusvaškė su komanda – profesijos vyresniosiomis mokytojomis Vida Karvauskiene, Vilma Ramanauskiene, karjeros koordinatoriumi Vidu Andrijaičiu.

Profesijos mokytoja Bronislava Butnoriutė

   

Savu keliu  

   

Patyčių dėžutė  

   

Virtuali mokymo aplinka  

moodle tumb

   

Informacija dėl koronaviruso  

   

Mažeikių r. sveikatos priežiūros specialistas  

   

   

   
   

Mus remia

                

   

Partneriai

europass banneris versliniku asociacijanecmrs

tinklasmsc   Chamber logostatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla