{"hideHeader":false,"hideFooter":false,"bodyClass":"u-body u-xl-mode","bodyStyle":"","localFontsFile":"","backToTop":"","popupDialogs":"\n"}

Meistriškumas, tradicijos ir inovacijos per partnerystę ir tarptautiškumą profesiniame mokyme

Pagal Erasmus+: Leonardo da Vinci paprogramės asmenų mokymosi mobilumo projektą „Meistriškumas, tradicijos ir inovacijos per partnerystę ir tarptautiškumą profesiniame mokyme“


2018 m. kovo 19-23 dienomis kartu su VšĮ Telšių regioninio profesinio mokymo centro statybininkų profesijos mokytojais lankėmės Danijos profesinio mokymo centre Lolland Falster (CELF) pagal Erasmus+: Leonardo da Vinci programos asmenų mobilumo projekte „Meistriškumas, tradicijos ir inovacijos per partnerystę ir tarptautiškumą profesiniame mokyme“ Nr. 2017-1-LT01- KA102-035099. Į stažuotę Danijoje vyko statybininko specialybės dažymo modulio profesijos mokytojas Vaidas Andrijaitis ir specialybės anglų kalbos mokytoja Regina Jonikaitė.
CELF – tai plataus spektro profesinio rengimo (profesinio mokymo) teikėjas Moen, Lolland ir Falster regionuose. CELF turi filialus NykøbingFalster (būstinė), Maribo ir Nakskov miestuose.
Stažuotės metu susipažinome su profesinio mokymo politika Danijoje, mokinių galimybėmis pasirinkti, „prisimatuoti“ tinkamą profesiją. Susipažinome su dualine mokymo programa, išklausėme paskaitą apie IT technologijų naudojimą profesinio mokymo pamokose bei Moddle programos taikymą pamokose. Susipažinome su profesinio mokymo ypatybėmis, mokinio adaptacija prie darbo vietos ir aplinkos. Atlikome praktinius užsiėmimus, kurių tikslas buvo praktiškai susipažinti su daniško stiliaus namų apšiltinimu, apdaila, stogo įrengimu. Kartu su profesinio mokymo centro CELF administracija aptarėme bendradarbiavimo galimybes rengiant projektus ateityje, apsikeitėme kontaktais, patirtimi. Ketvirtą stažuotės dieną vyko kultūrinė patirtis: kartu su CELF mokymo centro mokytoju vykome į sostinę Kopenhagą susipažinti su Danijos architektūra, stilistika, kultūriniu ritmu.
Pasidžiaugėme CELF mokymo baze, puikiai organizuotu ugdymo procesu: mašinų, variklių gedimų diagnostika ir remontu, mūrijimu, betonavimu, santechnikos montavimu, dailidės darbais, virėjo bei IT technikos gedimų nustatymu ir jų šalinimu. Maloniai nustebino mokinių darbo drausmė ir noras įgyti pasirinktą specialybę.
Paskutinę vizito dieną dalyviams buvo įteikti sertifikatai ir Europass dokumentai, taip pat apibendrintos veiklos.
Projekto metu patobulinome vadybines, dalykines, bendrakultūrines ir profesines kompetencijas. Žinias, įgytas Danijoje, pritaikysime savo darbinėje veikloje, pristatysime įgytą patirtį profesijos mokytojų metodinės grupės posėdyje, organizuosime atviras pamokas, kuriose pristatysime įgytas profesines žinias.
Nuoširdžiai dėkojame CELF administracijai už šiltą priėmimą ir suteiktą galimybę dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Vaidas Andrijaitis ir Regina Jonikaitė, profesijos mokytojai