Kalėdinis turistų žygis 

Mažeikių turistų klubas kasmet organizuoja Kalėdinius žygius. Tradiciškai ir mūsų mokyklos turistai juose dalyvauja.

Šiais metais toks žygis vyko gruodžio 17 dieną, sekmadienį. Rytas buvo gražus, ramus, po kojomis buvo pabarstyta truputį sniego. Susitikimo vietoje – Pavenčiuose – susirinko daugiau negu 30 dalyvių. Pasidarėme bendrą nuotrauką ir iškeliavome link Daubarių piliakalnio. Labai greitai pasiekėme piliakalnį, nes visą kelią šnekučiavomės su žygio dalyviais, įdomiais žmonėmis.
Užlipus ant piliakalnio atsivėrė puikūs vaizdai iš visų pusių. Mažeikių turistų klubo narė Irena Pocevičiūtė papasakojo apie šį piliakalnį: „ Anksčiau tai buvo vienas didelis piliakalnis – dabar čia yra du piliakalnių likučiai, kuriuos suformavo kilpuodama Viešetė, jį perskyrusi į dvi dalis. Didesnė piliakalnio dalis liko Viešetės dešiniajame krante. Manoma, kad piliakalniuose buvo įsikūrusi Viešetės (Vesete) gyvenvietė, kuri minima 1253 m. Livonijos ordino ir Kuršo vyskupo žemių dalybų akte“.
Piliakalnio papėdėje mūsų laukė laužas, karšta arbata ir gardi košė, kurią mums išvirė Mažeikių turistų klubo nariai. Besišnekučiuodami prie laužo išsiaiškinome, kad netoliese yra dar kitas piliakalnis, kuris nėra aprašytas ir įtrauktas į registrus. Nusprendėme, kad reikia jį aplankyti. Susidarė žygio dalyvių grupelė (jai vadovauti ėmėsi turistas Pauliaus), ir mes pasukome link nežinomo piliakalnio. Kelias buvo nelengvas – ėjome miškeliu be tako ar kelelio, klampojome šlapiomis dirvomis, šokinėjome per daugybę kanalų, upokšnių. Sušlapome, bet piliakalnį suradome.
Žygis buvo smagus, įdomus. Susipažinau su įdomiais žmonėmis, pamačiau dar nematytas gamtos bei istorines vietas. Manau, kad aktyviau dalyvausiu turistų veikloje.

Mantas Gabalis, AAD-58 grupės mokinys, turistų būrelio narys

   

moodle tumb

   

Nuotolinio mokymo klasės
užimtumo grafikas

   
   

Budintis sargas  

   

Rėmėjai  

   

ABOUT US  

   

   

   

europass banneris nec mrs tinklasmsc smm
  PPR nario zenkliukas ltversliniku asociacijastatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla