Stažuotė Jungtinėje Karalystėje 

Lapkričio 5-24 dienomis aštuoni mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Erasmus+: Leonardo da Vinci programos asmenų mokymosi mobilumo projekto „Praktinių įgūdžių ir kompetencijų tobulinimas darbo vietoje“ Nr. 2017-1-LT-KA102-034887 profesinėje stažuotėje Jungtinėje Karalystėje.

Į stažuotę vyko EM-56 gr. mokinys Aurimas Latakas, ER-62 gr. mokinys Edmundas Tranauskis, AS-54 gr. mokiniai Eimantas Alšauskas ir Svajūnas Želvys, taip pat Viekšnių skyriaus mokinės Diana Petkutė ir Daiva Barvydytė iš MA-60 gr. bei Samanta Kozytė ir Aistė Jankauskaitė iš V-64 gr. Mokinius lydėjo praktinio mokymo vadovas Dangiras Gurauskas.
Londono Lutono oro uoste visus pasitiko priimančiosios organizacijos atstovė Jūratė Liepienė, kuri nuvežė į nedidelio miestelio jaukų Ilfordo „Rotana Hotel‘‘ viešbutį apsigyventi. Jau kitą rytą projekto dalyviai vyko į darbo vietas.
Stažuotės dalyviai dirbo pagal specialybę skirtinguose objektuose – viešbutyje, restorane, gyvenamųjų namų statybose. Mokiniai džiaugėsi savo naujaisiais darbdaviais, kurie juos sutiko maloniai, buvo draugiški, stengėsi padėti, patarti ir išklausyti. Ir nors reikėjo anksti keltis, į darbą važiuoti ilgus atstumus traukiniu, metro, autobusu, kai kam net 30 km, darbo diena neprailgdavo, laikas bėgo labai greitai.
Maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų teikėjų bei virėjų specialybės merginos susipažino ir išmoko dirbti su modernia virtuvės įranga. Jos ruošė maistą – virė ir kepė įvairiausius patiekalus, pradedant Benedikto kiaušiniais, baigiant jūros gėrybėmis. Sužinojo įvairių maisto gaminimo naudingų gudrybių, kurias jau spėjo pritaikyti grįžusios namo. Merginos atsisveikinimo proga pagamino savo naujajam kolektyvui lietuviškų cepelinų. Daiva Barvydytė pasakojo, kad jai teko dirbti kartu su konditere Dovile, kuri yra kilusi iš Šiaulių ir džiaugėsi, kad visos stažuotės metu įgijo neįkainojamą patirtį, visi labai susibendravo.
Elektrikų specialybės mokiniai dirbo su gręžimo, pjovimo įrankiais, įrenginėjo instaliacines dėžutes, tiesė kabelius, jiems teko dirbti prabanga tviskančiame kvartale Londono centre, kuriame yra labai didelis ir gražus parkas.
Apdailininkų (statybininkų) specialybės mokiniai dirbo įvairius statybos darbus, t. y. įrenginėjo grindis, atliko patalpų apšiltinimo darbus.
Laisvalaikiu mokiniai aplankė vieną iš pagrindinių Londono simbolių Tauerio tiltą (Tower Bridge), bokštą Didysis Benas (Big Ben) - šis vardas reiškia didžiausią, 14,5 tonų sveriantį, bokšto varpą, apžvalgos ratą Londono akis (London eye), įžymųjį Camden turgų (Camden Town), apžiūrėjo karališkosios šeimos rezidenciją - Bekingemo rūmus (Buckingham Palace), vaikščiojo prabangiomis Londono gatvėmis, pajuto jo dvasią
Mokiniai stažuotės metu, kuri truko 3 savaites, ne tik patobulino savo profesines kompetencijas, bet ir įgijo naujų gebėjimų bei įgūdžių, bendravo su įvairių tautybių žmonėmis, tobulino užsienio kalbų žinias, išmoko orientuotis kitoje aplinkoje, tapo drąsesni, savarankiškesni.
Mokiniai pasakojo, kad paskutinę stažuotės dieną buvo liūdna išvykti iš Londono, nes ten jiems labai patiko, parsivežė šiltus prisiminimus, dėkojo už suteiktą galimybę pamatyti pasaulį, lavinti profesinius įgūdžius užsienio šalyje. Daugelis norėtų dar kartą vykti į panašią stažuotę ir patirti kitos šalies įspūdžių.

Dangiras Gurauskas, praktinio mokymo vadovas

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

   

moodle tumb

   

Nuotolinio mokymo klasės
užimtumo grafikas

   
   

Budintis sargas  

   

Rėmėjai  

   

ABOUT US  

   

   

   

europass banneris nec mrs tinklasmsc smm
  PPR nario zenkliukas ltversliniku asociacijastatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla