Stažuotė Vokietijoje

Spalio 28 dieną šeši Mažeikių politechnikos mokyklos mokiniai ir keturi Viekšnių skyriaus mokiniai bei profesijos vyr. mokytoja Daina Žukauskienė pagal ERASMUS+: Leonardo da Vinci programos asmenų mokymosi mobilumo projektą „Praktinių įgūdžių ir kompetencijų tobulinimas darbo vietoje“ Nr. 2017-1-LT01-KA102-034887 išvyko į Vokietiją.

Mokiniai atliko trijų savaičių darbo praktiką Hamburgo mieste. Stažuodamiesi Vokietijoje tobulino ne tik bendravimo, užsienio kalbų ir ryšių su kitomis kultūromis įgūdžius, bet ir įgijo socialinių emocinių gebėjimų, kuriuos labai vertina būsimi darbdaviai. Mokiniai dirbo skirtingose verslo įmonėse pagal savo specialybę. Patobulino profesinius įgūdžius dirbdami komandoje su vietiniais darbuotojais. Suvirintojai atliko suvirinimo darbus ,,Hans Oldag“ įmonėje. Išmoko dirbti su nauja suvirinimo įranga. Elektromontuotojai atliko elektros instaliacijos darbus statomų naujų namų rajone. Apdailininkai gilino žinias profesiniame mokymo centre ,,Ausbildungszentrum-bau”, kur kvalifikaciją kelia mokiniai ir studentai iš įvairių pasaulio šalių. Technikos priežiūros verslo darbuotojai dirbo autoservise ,,EINGANG“. Mokiniai atliko automobilių priežiūros, remonto ir diagnostikos praktinius darbus naudodami naujausius įrankius, prietaisus ir diagnostikos įrengimus. Bendraudami su kitų šalių žmonėmis mokiniai patobulino savo užsienio kalbų gebėjimus, taip pat turimas profesines žinias, įgūdžius ir įgijo naujų kompetencijų.

Dalyvių praktikos pasiekimai buvo įvertinti stažuotės sertifikatais, Europos mobilumo dokumentu, kuris įskaitomas į profesinio mokymo praktinio mokymo įvertinimą. Tai pat apdailininkų specialybės mokiniai įgijo Europos standarto sertifikatą.

Laisvalaikio metu mokiniams buvo organizuota puiki kultūrinė programa. Aplankė senamiestį su daugybe tiltų ir kanalų, garsų miniatiūrų muziejų ,,Miniatur Wunderland”, kuris įsikūręs Hamburgo Speicherstadt, arba istoriniame sandėlių rajone. Šis muziejus garsėja didžiausiu pasaulyje veikiančiu geležinkelio modeliu, kurį sudaro apie 13 tūkstančių metrų geležinkelio bėgių, kuriais kursuoja per 900 traukinių, taip pat Hamburgo įžymybę-tunelį po Elbės upe. Plaukdami Elbės upe grožėjosi miesto vaizdais ir architektūra, Hamburgo Elbės filharmonija.

Visi liko patenkinti. Įspūdžių tikrai daug. Dar ilgai nepamirš šios nuostabios kelionės, ir ten sutiktų žmonių, o įgyta praktinė patirtis labai pravers ateityje.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Daina Žukauskienė, profesijos vyr. mokytoja 

   

moodle tumb

   

Nuotolinio mokymo klasės
užimtumo grafikas

   
   

Budintis sargas  

   

Rėmėjai  

   

ABOUT US  

   

   

   

europass banneris nec mrs tinklasmsc smm
  PPR nario zenkliukas ltversliniku asociacijastatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla