Mokinių profesinė darbinė stažuotė Maltoje

Mažeikių politechnikos mokyklos AP-49 grupės mokiniai Rosita Kaubrytė, Diana Mikšiūnaitė ir Dovydas Uikis dalyvavo ERASMUS+: Leonardo da Vinci programos asmenų mobilumo projekto „Profesinių gebėjimų tobulinimas per tarptautinę patirtį“ Nr. 2017-1-LT01-KA102-035140 4 savaičių profesinėje darbinėje stažuotėje (nuo 2017 m. spalio 15 d. iki lapkričio 12 d.). Projektą koordinuoja VšĮ Telšių profesinio rengimo centras.

Projekto tikslas – mokinių profesinių gebėjimų tobulinimas, taip didinant profesinio mokymo kokybę Telšių, Mažeikių, Kretingos profesinio mokymo įstaigose ir užtikrinant didesnes būsimų absolventų įsidarbinimo galimybes.
Priimančioji organizacija Easy Job Bridge puikiai organizavo mokinių sutikimą ir visos profesinės darbinės stažuotės metu kokybiškai rūpinosi projekto vykdymu.
Mokiniai pateikia savo įspūdžius ne tik apie profesinę darbinę stažuotę, bet ir apie kultūrinę programą.
Rositos Kaubrytės profesinės darbinės stažuotės įspūdžiai:
– Dirbau didelėje Maltos žiniasklaidos kompanijoje „Media link Communications“, kurioje dirba apie 400 darbuotojų. Šią kompaniją apima šios žiniasklaidos kryptys: televizija, radijas, laikraštis. Teko susipažinti su visomis šios žiniasklaidos kryptimis, skyriais ir pamatyti, kaip viskas vyksta iš arti. Kiekviena diena, praleista darbe, buvo įdomi ir turininga, kaskart sužinodavau ir pamatydavau kažką nauja. Esu patenkinta, kad turėjau galimybę išvykti stažuotis į šią šalį. Jeigu turėčiau galimybę vėl dalyvauti atrankoje, tikrai tokios galimybės nepraleisčiau.
Diana Mikšiūnaitė pateikia tokius profesinės darbinės stažuotės įspūdžius:
– Stažuotės metu Maltoje dirbau spaustuvėje „PIXEL“. Šioje įmonėje aš sužinojau, kaip gaminami lankstinukai, vizitinės kortelės, reklaminės knygutės ir pati išmokau juos gaminti. Man teko dirbti su pjaustymo, laminavimo ir kitomis su spausdinimo ir paties produkto gaminimu susijusiomis mašinomis. Daugiausia dirbau su laminavimo ir rankine bei automatine bigavimo mašina. Daugiausia teko daryti vizitines korteles bei lankstinukus. Taip pat teko daryti ir Helovino kaukes bei paprastus lipdukus bei lipdukus diskams. Žmonės su kuriais dirbau buvo labai paslaugūs ir draugiški, jei kažkas nesisekdavo, jie mielai man padėdavo. Man ši stažuotė padėjo geriau suprasti darbą spaustuvėse, taip pat pagilinti savo kaip reklamos dizainerės žinias. Jeigu kada pasitaikytų galimybė vėl išvykti į panašią stažuotę, nedvejodama sutikčiau.
Dovydas Uikis labai išsamiai aprašo savo įspūdžius:
– Spalio 15 dieną turėjau skristi į Maltą, anksti ryte su lydinčia mokytoja ir kitais 5 mokiniais važiavome į Vilniaus oro uostą, iš ten lėktuvu skridome į Maltą. Maltoje nuo oro uosto iki gyvenamosios vietos kelionė truko apie pusvalandį. Jau po pietų įsikūrėme bute. Šiame bute gyvenome trijuose kambariuose po du asmenis kiekviename. Gyvenimo sąlygos puikios, kambariai tvarkingi, stilingi, erdvūs. Spalio 16 dieną važinėjome su mikroautobusu po kiekvienam mokiniui paskirtas darbo vietas, kad galėtume susipažinti su savo darbo aplinka, vieta, ten dirbančiais žmonėmis. Tą pačią dieną teko keliauti į Valetą (Maltos sostinę). Ten su gide apžiūrėjom didžiuosius miesto pastatus, bažnyčias, Parlamentą, skulptūras ir pan. Pabuvojome 5D kine, kuriame rodė filmą apie Maltos istoriją. Spalio 17 diena – pirmoji darbo diena, jau tą pačią dieną gavau svarbią užduotį – sukurti brošiūrą apie naujai įrengtą biurą. Darbas sekėsi sklandžiai, nes sulaukiau visokeriopos pagalbos iš savo bendradarbių. Pirmąjį savaitgalį važiavome į paplūdimį „ Golden Bay“, vanduo ten labai skaidrus ir šiltas. Taigi teko ir išsimaudyti.
Prasidėjus antrai darbo savaitei, gavau naują užduotį – papuošti įmonės aplinką, taigi teko dirbti su Photoshop programa, kuri man nebuvo labai gerai žinoma ir nelabai mokėjau su ja dirbti. Bet su kolegų pagalba įveikiau visus reikalavimus ir darbą atlikau puikiai, be to išmokau naudotis šia programa. Antrąjį savaitgalį su draugais važiavome į Senąją sostinę Mdiną, kurioje grožėjausi nuostabiu kraštovaizdžiu.
Trečią darbo savaitę atlikau dvi užduotis – sukūriau kavinės interjerą ir švenčių salės papuošimus. Trečiąjį savaitgalį keliavome į Gozo salą, kurioje plaukiojome valtimi ir apžiūrėti salą iš šono. Pamatėme labai gražių uolų, koralų.
Prasidėjus ketvirtai darbo savaitei gavau labai svarbią užduotį – sukurti interjero dizainą jų dizaino studijai naudojant programą Illustrator. Taipogi su šia programa nebuvau nė vieno karto dirbęs, bet laikui bėgant šiek tiek pradėjau ją perprasti. Mano darbdavys buvo labai išrankus, tai teko sukurti daug jo studijos interjero dizaino pavyzdžių, kol galiausiai išsirinko tinkamą. Šiuo metu jie įgyvendina šį mano darbą. Taigi rezultato nuotraukas jie man prižadėjo atsiųsti. Darbdavys buvo labai patenkintas mano darbu ir dėkojo už galimybę dirbti kartu. Atsisveikinimo proga aš jam įteikiau suvenyrų iš savo mokyklos ir kitų smulkmenų su Lietuvos atributika.
Atėjus paskutiniam savaitgaliui mes neturėjome jokių planų, bet, kad paskutinių dienų nepraleisti nuobodžiai namie, nusprendėme paskutinį kartą pasivaikščioti po Valetą, nusipirkti suvenyrų šeimai bei draugams.
Lapkričio 12 dieną išskridome namo.
Ši kelionė man buvo labai naudinga, nes įgijau patirties interjero dizaino srityje, įgijau naujų žinių, taip pat maloniai pabendravau su visu darbuotojų kolektyvu.

Paskutiniąją darbinės profesinės stažuotės dieną visi mokiniai gavo Europass mobilumo dokumentus ir sertifikatus.

2017 11 12 projektas malta

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Erika Pusvaškė, projektų koordinatorė

 

   

moodle tumb

   

Nuotolinio mokymo klasės
užimtumo grafikas

   
   

Budintis sargas  

   

Rėmėjai  

   

ABOUT US  

   

   

   

europass banneris nec mrs tinklasmsc smm
  PPR nario zenkliukas ltversliniku asociacijastatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla