Aplinkos apsaugos darbuotojai vyko į mokomąją ekskursiją

Mažeikių politechnikos mokyklos AAD-61 grupės mokiniai kartu su profesijos mokytoja Bronislava Butnoriute lankėsi Mažeikių miesto vandenvietėje.

Vandenvietės darbuotojai supažindino su įmonės veikla, papasakojo bei praktiškai parodė, kaip atliekamos darbo operacijos.
Įmonė yra įsikūrusi pietvakariniame miesto pakraštyje, kairiajame Ventos upės krante, apie 3 km nuo miesto centro, Krucių kaime. Įmonės įrenginiai pradėjo veikti 1980 metais, teritorija apima 19 ha plotą, turi 17 gręžinių, kurių gylis 140-180 metrų. Teritorijoje esančiuose rezervuaruose visada yra paruošto tiekti miestui 10 000 m3 vandens. Iš viso Mažeikių rajone yra 39 vandenvietės. Požeminis vanduo kasdieniniam vartojimui turi atitikti higienos normas HN24:2003. Vandenvietėje esančioje laboratorijoje vanduo tiriamas cheminiu ir mikrobiologiniu būdu. Cheminėje laboratorijoje tiriama cheminė vandens sudėtis: pH, amonio, nitratų, nitritų, chloridų, sulfatų, fluoridų, geležies jonų koncentracija vandenyje. Mikrobiologijos laboratorijoje tiriama, ar vandenyje yra žarnyno lazdelių, žarnyno enterokoko, koliforminių bakterijų, tiriamas jų kolonijų skaičius. Laboratorijoje individualiai tiriamas gyventojų šulinių vanduo.
Pasisėmę žinių grįžome į mokyklą. Dėkojame meistrui Vygintui Ligeikiui ir laboratorijos vedėjai Rimai Platakienei už įdomią ekskursiją.


Kristina Valančauskienė ir Lina Jurgelionytė-Šmukštienė
Jaunųjų žurnalistų būrelio narės

   

moodle tumb

   

Nuotolinio mokymo klasės
užimtumo grafikas

   
   

Budintis sargas  

   

Rėmėjai  

   

ABOUT US  

   

   

   

europass banneris nec mrs tinklasmsc smm
  PPR nario zenkliukas ltversliniku asociacijastatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla