Profesijos mokytoja B. Šeštakauskienė pelnė garbingą apdovanojimą

Profesijos mokytoja B. Šeštakauskienė pelnė garbingą apdovanojimą

Mokyklos 40-mečio proga jubiliejinės šventės metu naftos produktų operatorių ir aplinkos apsaugos darbuotojų profesijos mokytoja Birutė Šeštakauskienė buvo apdovanota Darbo žvaigždės medaliu.

Šiuo medaliu pagerbiami Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai – įmonių nusipelnę darbuotojai, pripažįstant ir įvertinant jų ilgametį ir nepriekaištingą darbą, aukštus profesinės srities pasiekimus, profesinę etiką, aukštus asmeninės atsakomybės reikalavimus, asmeninį indėlį į įmonės ar organizacijos vystymąsi. Garbingą apdovanojimą įteikė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas, generalinis direktorius Alfredas Jonuška ir Profesinio mokymo ir švietimo skyriaus vadovė Edita Grigaliauskienė.
Paprašėme mokytojos papasakoti apie pedagoginį darbą, pasidalinti mintimis apie nuveiktus darbus.
„Mano kūrybinis kelias prasidėjo 1977 metais. Padėjau mokytojai Vitai Latanauskaitei išleisti knygas „Naftos ir dujų perdirbimo technologija“ (1979) bei „Antriniai naftos perdirbimo procesai“ (1981). Kadangi tuo metu nebuvo brėžinių, teko juos braižyti. Tai buvo pirmasis susidūrimas su spauda“, – pasakoja mokytoja.
Mokytoja su malonumu prisiminė savo pirmąsias auklėtinių grupes. Ir ko tik nebuvo per tuos metus... Su TO-11 grupe 1978 m. Naujametiniam karnavalui pastatė spektaklį „Valpurgijos naktis“ pagal J. V. Gėtės kūrinį „Faustas“. Muziką rinko iš gabaliukų, įrašinėjo bendrabutyje, apie pasirodymą mena daugybė nuotraukų.
Mokytoja su TO-11 grupe važiavo į tuometinį Kazachstaną. Mokiniai net 7 mėnesius Pavlodaro naftos perdirbimo gamykloje atliko gamybinę praktiką. Ten tuo metu vyko gamyklos paleidimas, mokiniai dirbo įrenginiuose pamainomis, gynėsi kvalifikacines kategorijas. Su TO-13 grupe mokytoja lankėsi Odesoje, kur mokiniai naftos perdirbimo gamykloje taip pat atliko praktiką.
O kur dar pažintinės kelionės traukiniu į tuometinį Leningradą, Latviją, po Lietuvą. Rudenį su auklėtiniais vykdavo į kolūkius padėti nuimti derlių. Įvairiausi renginiai, šventės...
Auklėjamųjų grupių mokiniai susidraugaudavo, kai kurie net šeimas sukūrė. Dabar jau išleista daugybė grupių, su kai kuriais auklėtiniais mokytoja bendrauja iki šiol.
Mokytoja prisimena, kaip 1979 metais kūrė mokyklos laboratoriją. Daug padėjo naftininkai, nutiesė vamzdžius, mokykla užsakė baldus. Kadangi mokiniai padėjo kurti ir Naftos perdirbimo gamyklos laboratoriją, už tai mokykla gavo indų, reagentų.
Mokytoja buvo išradėjų-racionalizatorių draugijos pirmininkė.
1984 metais vadovavo teatro studijai. Mokiniai suvaidino Maironio poemą „Jūratė ir Kastytis“. Mokytoja prisimena, kaip su mokiniais kūrė kaukes iš popieriaus, kurios ilgą laiką puošė mokyklos laboratoriją.
1984 metais mokytojai buvo suteikta gamybinio mokymo meistrės 2 kategorija.
Trūko specialybės dalyko literatūros, tiksliau, jos iš viso nebuvo, todėl mokytoja parengė laboratorinių darbų knygelę „Naftos ir naftos produktų bei dujų techninė analizė“, kuri buvo išleista 1985 metais.
Mokytoja yra knygelių „Nafta ir jos sudėtis“ bei „Vamzdynai ir vamzdinė armatūra“ (1999) viena iš bendraautorių. Vadovavo naftos produktų operatorių, technologinių įrenginių operatorių programų darbo grupei, kūrė šios specialybės standartus. Vedė siurblių ir kompresorių mašinistų perkvalifikavimo kursus Mažeikių naftos perdirbimo įmonės darbuotojams, dėstė mokykloje veikusio politechnikumo, aukštesniųjų studijų skyriaus studentams. Ekspertavo darbo rinkos programas, važinėjo į atskiras įmones. Kartu su vyru 10 metų dirbo standarto „Naftos pramonė. Terminija” rengimo grupėje. Dirbo su doc. Z. Mačioniu, kuris buvo Chemijos terminų aiškinamojo žodyno sudarytojas, pateikė vertingų pastabų ir pasiūlymų. Buvo kompetencijų vertinimo komisijos narė, ruošė kompetencijų vertinimo užduotis, ekspertavo naftos produktų operatoriaus modulinę programą. Daug metų vadovauja profesijos mokytojų metodinei grupei.
Mokytoja – 2012 m. mokykloje organizuotos tarptautinės metodinės-praktinės konferencijos straipsnių leidinio „Inovatyvių metodų ir priemonių taikymas mokymo procese“ idėjos bendraautorė ir viena iš sudarytojų. Šiais metais išleista jos sumanyta knyga, skirta mokyklos 40-mečiui „Mažeikių politechnikos mokykla prisiminimuose“, kurią parengė mokytoja.
Daug mokytojos paruoštų mokinių dirba AB „ORLEN Lietuva“, degalinėse, kitose įmonėse. Mokiniai dėkingi mokytojai už suteiktas žinias, ji sulaukia šiltų atsiliepimų.
Mokyklos pedagogai džiaugiasi aukštu mokytojos darbo įvertinimu ir linki jai tolesnės sėkmės.

„Žvilgsnio“ korespondentė B. Butnoriutė