Regioninė metodinė konferencija „Ateitis prasideda šiandien“

Regioninė metodinė konferencija „Ateitis prasideda šiandien“ 

Gegužės 30 d. VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykloje vyko mokytojų ir mokinių regioninė metodinė konferencija „Ateitis prasideda šiandien“.

Tai pirma konferencija, į kurią buvo įtraukti ir mokiniai, pasidalinta įspūdžiais ir patirtimi, įgyta praktinėje stažuotėje Turkijoje, pagal Erasmus+ programos mobilumo projektą „Praktinė stažuotė Europoje. Patirtis ir perspektyvos“.
Aktualiausia renginio tema – įgyvendinto ERASMUS+ programos KA1 mobilumo projekto „Profesinio mokymo metodikos ir praktikos pritaikymas ES šalyse skirtingų gebėjimų mokiniams“ rezultatų sklaida ir patirties pritaikymas projektą įgyvendinusiose organizacijose - VšĮ Kuršėnų ir Mažeikių politechnikos mokyklose bei Šiaulių profesinio rengimo centre. Projekto metu buvo organizuoti trys mokymosi vizitai į Prancūzijos (Paryžiaus), Ispanijos (Barselonos) ir Tenerifės (Ispanijos Kanarų salos) profesinio mokymosi institucijas, pameistrystės centrus, mokinių praktikos atlikimo vietas, meistrų gildijas. Į vizitus vyko net 21 asmuo – 9 vadovai ir 12 profesijos mokytojų.
Konferencijoje dalyvavo ir projekto dalyviai iš Mažeikių politechnikos mokyklos. Su mokymosi vizito Prancūzijoje patirties pritaikymu Mažeikių politechnikos mokykloje supažindino profesijos mokytoja metodininkė A. Grušienė. Pranešėja išanalizavo Prancūzijos švietimo išskirtinius bruožus - stiprią orientaciją į profesinį mokymą kaip ypač centralizuotą sistemą. Mokytoja parengė ir pristatė laisvai pasirenkamą neformaliojo profesinio mokymo programą „Automechaniko verslo organizavimas“.
Apie mokymosi vizito Prancūzijoje projekto naudą bei patirties pritaikymą VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykloje kalbėjo vyresnysis automobilių mechaniko profesijos mokytojas G. Poškus. Mokytojas susipažino su Prancūzijos įvairaus lygio modulinėmis profesinio mokymo programomis, jų rengimo procesu bei organizacijomis, dalyvaujančiomis šiame procese, pameistrystės mokymo taikymu. Orientuojantis į prancūzų patirtį buvo parengta „Automobilių plastikinių detalių remontininko“ neformalaus profesinio mokymo programa.
Kuršėnų politechnikos mokyklos profesijos mokytojos G. Jakutienė ir I. Rėvutienė papasakojo apie mokymosi vizito Tenerifėje įgytą patirtį ir jos pritaikymą rengiant dvi neformaliojo profesinio mokymo programas „Karštieji ir šaltieji užkandžiai“ ir „Vynų pateikimas“. Mokytoja I. Rėvutienė organizavo ir atvirą virėjų praktinio mokymo pamoką, kurioje mokinės, grįžusios iš Erasmus+ projekto stažuotės Ispanijoje, gamino ispaniškus užkandžius.
Šiaulių profesinio rengimo centro profesijos mokytojas metodininkas L. Briedis savo pranešime akcentavo Ispanijos mokymosi vizite stebėtą profesinį mokymą pagal modulines programas. Mokytojas pristatė naujai parengtą neformalaus profesinio mokymo programą „Medienos apdirbimo pradmenys“.
Erasmus+ projekto dalyvių pristatyti stendiniai pranešimai: „Barselona 2015 – Menu pasotintas pasaulis“ (autorė I. Viršilienė, VšĮ Kuršėnų PM dizaino vyr. profesijos mokytoja), „Įgytos patirties Ispanijoje pritaikomumas Mažeikių politechnikos mokykloje“ (autorius D. Niūniava, Mažeikių PM staliaus profesijos mokytojas metodininkas) ir „Technologinių inovacijų ir kokybiškos ugdymo kaitos, virėjo, padavėjo ir barmeno specialybių mokiniams tobulinimas“ (autorė E. Tamošauskienė, Mažeikių PM vyr. profesijos mokytoja).
Mokyklos skaitykloje buvo galima apžiūrėti mokytojų parengtą metodinių priemonių bei mokinių technologinio egzamino autorinių darbų parodą.
Antroje konferencijos dalyje darbas vyko grupėse: „IT naudojimas apdirbant medieną. Darbas su CNC staklėmis“ (vadovas E. Žilinskas, VšĮ Kuršėnų PM vyr. profesijos mokytojas) ir „Meno terapija – kalba be žodžių” (vadovė I. Viršilienė, VšĮ Kuršėnų PM dizaino vyr. profesijos mokytoja).
Renginio pabaigoje apibendrinta darbo grupių veikla, direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Tumėnienė Erasmus+ projektų dalyviams įteikė sertifikatus.

Erika Pusvaškė, projektų vadovė