Baigiamasis Erasmus+: Leonardo daVinci programos asmenų mokymosi mobilumo projekto „Tradicinių amatų perteikimas profesinio mokymo pamokose“ renginys

 

Baigiamasis Erasmus+: Leonardo daVinci programos asmenų mokymosi mobilumo projekto „Tradicinių amatų perteikimas profesinio mokymo pamokose“ renginys

Gegužės 20 d. Mažeikių politechnikos mokykloje vyko Erasmus+ Leonardo daVinci programos asmenų mokymosi mobilumo projekto „Tradicinių amatų perteikimas profesinio mokymo pamokose“ Nr.2014-1-LT01-KA102-000036 baigiamasis renginys. Projektą pristatė projektų vadovė Erika Pusvaškė.

Projekte buvo numatyti du vizitai – į Austriją ir į Maltą. Šiuose vizituose dalyvavo Mažeikių politechnikos mokyklos, VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos bei VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro atstovai.

Pagrindinis šio projekto tikslas – suteikti galimybę medienos apdirbimo ir statybos sektoriaus specialistams tobulinti dalykines, profesines ir technologines kompetencijas, ugdyti kūrybiškumą, novatoriškumą ir verslumą.

Pirmojo šio projekto vizito, kuris vyko 2014 m. spalio 19 – 25 dienomis Austrijoje, projekto veiklą koordinavo priimančios organizacijos Bildungsberatung& Vermittlunsagentur vadovė Aldona Biedermann. Didelis dėmesys buvo skiriamas tradicinių liaudies amatų elementų panaudojimui kuriant pastatų interjerą ir eksterjerą, šių amatų perteikimo galimybėms architektūroje, tradicinių staliaus ir dailidės darbų integravimui šiuolaikinėje statyboje. Dalyviai lankėsi naujai pastatytoje TourismusberufsschuleVillache profesinėje mokykloje, TillyHolzindustrieGesellschaft klijuotos medienos plokščių fabrike. Apžiūrėjo LandhotelMetniztalerhof viešbučio interjerą, sukurtą naudojant liaudies amatininkų dirbinius. Kultūrinės programos metu pabuvojo Karintijos parlamente, įsikūrusiame istoriniame Landhaus pastate, susipažino su restauruojamais Vyskupų rūmais, aplankė senovinius Austrijos miestus ir pilis. Kopė į aukščiausią medinę piramidę – Pyramidenkogel, vaikščiojo po kalnus. Taip pat ragavo austriškų valgių, pagamintų pagal senovinius receptus.

Antrojo projekto vizito, kuris vyko 2014 m. lapkričio 9-16 dienomis Maltoje, priimantis partneris buvo „ParagonEurope“. Stažuotės metu „ParagonEurope“ komandos nariai dalyvius supažindino su savo šalies amatais, jų perteikimo galimybėmis. Maltoje aplankyti šie objektai: MdinaGlass stiklo fabrikas, BristowPotteries keramikos dirbtuvės, Ta'Qali amatų kaimelis, Carlo dizaino studija, Brolių Agius akmens dirbtuvės, Camilleri mados namai, SmartCity verslo miestas, ARC dizaino studija, Chris'o dizaino medžio dirbtuvės. Maltos MCAST koledže mokytojai turėjo galimybę susipažinti su šios šalies ugdymo procesu, pasidalinti profesine patirtimi. Lankėsi koledžo kabinetuose, mokomosiose dirbtuvėse, apžiūrėjo mokinių darbus. Taip pat susipažino su Maltos tradiciniais liaudies amatais, tautinių motyvų panaudojimo galimybėmis interjere ir eksterjere. Mokytojams buvo suteikta galimybė bendrauti su šios šalies menininkais, dizaineriais, amatininkais. Gavo daug naudingos informacijos kuriant šiuolaikinį interjerą, eksterjerą bei namų aplinką. Dalyviai susipažino su Maltos istorija, jos kultūra, senąja architektūra, stebėjo tradicinių amatininkų darbą bei patys dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose.

Abiejų vizitų metu projekto dalyviai tobulino pedagogines bei technologines kompetencijas, kėlė profesinę kvalifikaciją perimdami užsienio šalių patirtį, gilino anglų ir vokiečių kalbų žinias.

Projektų vadovė Erika Pusvaškė teigė, kad projekto „Tradicinių amatų perteikimas profesinio mokymo pamokose“ tikslas ir uždaviniai buvo sėkmingai įgyvendinti, o profesijos mokytojai parsivežė neįkainojamą patirtį, kurią galės taikyti profesijos dalykų pamokose. Projekto dalyviai iš Mažeikių, Kuršėnų ir Kelmės parengė metodinę medžiagą „Tradiciniai amatai šiuolaikiniame interjere, eksterjere ir buityje, perimant Europos šalių patirtį“, kurią sudėjo į kompaktinę plokštelę.

Projekto dalyviams dokumentus, liudijančius  apie jų dalyvavimą projekte, įteikė mokyklos direktorė Vida Lumpickienė. Direktorė pasidžiaugė draugišku bendradarbiavimu su VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykla bei VšĮ Kelmės profesinio rengimo centru, galimybėmis išvykti stažuotis į užsienio šalis ir pasidalinti patirtimi su užsienio profesinėmis mokyklomis, visiems palinkėjo geros kloties.

Baigiamojo renginio metu mūsų mokyklos profesijos mokytojai  Asta Rimkienė ir Vaidas Andrijaitis vedė atvirą integruotą pamoką interjero apipavidalintojų ir apdailininkų specialybės mokiniams. Pamokos tema - „Lipnios plėvelės naudojimo galimybės interjere“. Mokytojai supažindino su parengta metodine medžiaga apie lipnios plėvelės rūšis, jų savybes ir pritaikymo galimybes, perteikė įgytus įgūdžius  stažuotės Vokietijoje metu pagal VšĮ Telšių regioninio profesinio mokymo centro koordinuojamą Erasmus+: Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą „Besimokančiųjų ir personalo mobilumas profesiniame mokyme“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000265.

Pamokoje dalyvavo AP-36 gr. ir AS-34 gr. mokiniai,  mokyklos mokytojai, svečiai iš Kuršėnų. Pamokos dalyviai, išklausę teorinę paskaitą apie lipnios plėvelės naudojimo galimybes,  atliko praktinę užduotį - patys pasigamino padėkliukus kavai, arbatai. Ši technologija sudomino ne tik mokinius, bet ir mokytojus, kurie įgytas žinias galės taikyti kurdami įvairius dekoro elementus interjere.

Erasmus+ programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projektų vadovė Erika Pusvaškė,
„Žvilgsnio“ korespondentė Bronislava Butnoriutė