Aplinkos apsaugos darbuotojų specialybės mokiniai dalyvauja mokomosiose ekskursijose

Naujos - aplinkos apsaugos darbuotojų - specialybės AAD–42 gr. mokiniai šiais mokslo metais dalyvavo jau trečioje mokomojoje ekskursijoje. Šį kartą kartu su profesijos mokytojomis Gėne-Janina Pavloviene, Regina Ažukiene ir Bronislava Butnoriute jie vyko į Akmenę, ten aplankė Kamanų gamtinį rezervatą bei Akmenės krašto muziejų.

Pirmasis ekskursijos objektas - Akmenės krašto muziejus. Mokiniai sužinojo, kad muziejus įkurtas 2007 metais, susipažino su jo veikla, eksponatais, muziejuje vykstančiais renginiais, edukacinėmis programomis.
Mokinius sužavėjo unikali įvairiaspalvių drugelių ekspozicija, kuri veikia nuo 2009 m. birželio 12 d. Tai didžiausia dieninių drugių kolekcija Lietuvoje. Ją daugiau kaip 50 metų rinko Akmenės gyventojas Borisas Izenbekas, inžinierius chemikas, dirbęs Akmenės rajono ligoninės klinikinės laboratorijos vedėju.
Mokiniai domėjosi akmenų ir tautodailės ekspozicijomis. Per 30 metų akmeniškis Stanislovas Sungaila surinko dviejų tūkstančių akmenų kolekciją. Didžiąją kolekcijos dalį sudaro Papilės jūros periodo uolienos su fosilinės faunos ir floros liekanomis.
Vėliau mokiniai vyko į Kamanų rezervatą. Lydimi rezervato darbuotojos, mokiniai ėjo 3,6 km ilgio pažintiniu taku. Jie susipažino su miško, pievų bei pelkių augalija, sužinojo, kokie gyvūnai yra pamėgę pelkės miškus. „Rezervato tikslas - išsaugoti vieną iš didžiausių Šiaurės Lietuvos aukštapelkių, apsuptą mišrių apypelkio miškų, ir visas gamtos vertybes. Pelkės yra vienos iš itin svarbių natūralių ekosistemų. Šiose tarpinę padėtį tarp vandens ir sausumos užimančiose ekosistemose iš ne visai suirusių augalų dalių formuojasi durpė. Durpynai atlieka itin svarų vaidmenį - reguliuoja globalų ir vietos klimatą, vandens kokybę ir nuotėkį, palaiko biologinę įvairovę ir teikia gamtos gėrybes. Kamanų pelkė svarbi ne tik Lietuvai. Ji pripažinta tarptautinės svarbos šlapyne, saugoma pagal Ramsaro konvenciją“,- pasakojo rezervato darbuotoja.
Šalia pažintinio tako pastatytas 30 m aukščio apžvalgos bokštas su dviem apžvalgos aikštelėmis. Mokiniai, įlipę į apžvalgos bokštą, grožėjosi atsivėrusia panorama: vaizdingomis Kamanų pelkės plynėmis ir salomis, aplinkui besidriekiančiais miškais, Akmenės kraštui būdingomis lygumomis.
Mokiniai pagilino savo profesines žinias, domėjosi gamybinės praktikos atlikimo galimybėmis, pabendravo, smagiai praleido laiką.

„Žvilgsnio“ korespondentė B. Butnoriutė

 

stop view Info
/
   preview
   Album
   Photo
   Date
   Dimensions
   Filename
   File size
   Camera
   Focal length
   Exposure
   F Number
   ISO
   Make
   Flash
   Views
   Comments
   ozio_gallery_fuerte
   Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura

      

   ES investicijos  

      

   Savu keliu  

      

   Patyčių dėžutė  

      

   Virtuali mokymo aplinka  

   moodle tumb

      

   Informacija dėl koronaviruso  

      

   Mažeikių r. sveikatos priežiūros specialistas  

      

      

      
      

   Mus remia

                   

      

   Partneriai

   europass banneris versliniku asociacijanecmrs

   tinklasmsc   Chamber logostatybunaujienos

    

      
   © Mažeikių politechnikos mokykla