Veiksmo savaitės renginiai

Kiekvienais metais kovo pabaigoje vyksta „Vaikų linijos“ inicijuota „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Mūsų mokykla kasmet tradiciškai dalyvauja šioje akcijoje. 

Jos pagrindinis tikslas -  keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias.

Šiemet buvo siūloma ypač atkreipti dėmesį į elektroninių patyčių temą ir stebėtojų vaidmenį jose. Kaip teigia „Vaikų linijos“ psichologai, nors elektroninės patyčios neretai įvyksta už mokyklos ribų – vaikams būnant namuose ir bendraujant internetu, mokyklos vaidmuo sprendžiant elektroninių patyčių atvejus yra svarbus. Neretai elektroninės patyčios yra susijusios su mokykloje vykstančiomis patyčiomis, o skriaudėjai ir patyčių stebėtojai būna pažįstami ar mokosi toje pačioje mokykloje.

Siekdami šviesti mokinius, formuoti jų nepalankias nuostatas į patyčias, Mažeikių politechnikos mokykloje ir Viekšnių skyriuje organizavome mokinių susitikimus su policijos pareigūnais. Mokykloje lankėsi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistai Renata Vasiliauskytė, Audronė Ostrauskienė, Rolandas Merkelis, jie diskutavo su mokiniais apie psichologinį ir fizinį smurtą, realias ir elektronines patyčias, tokio elgesio pasekmes, informavo apie gresiančią atsakomybę.

Mažeikių politechnikos mokyklos bendrabutyje kartu su bendrabučio auklėtojomis Audrone Liubeznova, Aldona Paulauskiene organizavome prevencinio kino vakarą. Į svečius atvyko Viekšnių skyriaus bendrabučio gyventojai su auklėtoja Vida Rušiniene. Visi kartu žiūrėjome „Vaikų linijos“ rekomenduotą vaizdo medžiagą apie patyčias, prisiminėme, kur kreiptis pagalbos. Vėliau žiūrėjome  meninį filmą apie tėvų ir vaikų santykių puoselėjimą, bendravome prie arbatos puodelio. Juk artimas bendravimas su tėvais, geri ir draugiški mokinių tarpusavio santykiai, visos mokyklos bendruomenės geranoriškumas vienas kito atžvilgiu ir yra geriausia patyčių prevencija.

Ineta Grinkevičienė, socialinė pedagogė

   

Virtuali mokymo aplinka  

moodle tumb

   

Nuotolinio mokymo klasės
užimtumo grafikas

   

Mažeikių r. sveikatos priežiūros specialistas  

   

ABOUT US  

   

   

Budintis sargas  

   
   

Mus remia

               

   

Partneriai

europass banneris versliniku asociacijanecmrstinklas

msc    PPR nario zenkliukas ltstatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla