{"hideHeader":false,"hideFooter":false,"bodyClass":"u-body u-xl-mode","bodyStyle":"","localFontsFile":"","backToTop":"","popupDialogs":"\n"}

KARJEROS DIENOS - 2015

„KARJEROS DIENOS - 2015“

Kasmet mokykloje vyksta „Karjeros dienos“. Šiemet jau penktąjį kartą. Renginio tikslas – padėti mokiniams kryptingai ir nuosekliai planuotis savo karjerą. „Karjeros dienose“ dalyvavo visų kursų mokiniai, jos vyko tris dienas.

Pirmoji diena buvo paskelbta “Profesijų pasikeitimo“ diena. Mokiniai turėjo galimybę pasikeisti profesijomis ir pasitikrinti savo patirtį kitoje srityje. Pagal sudarytą praktinio mokymo grafiką statybininkai su metalo paslaptimis susipažino šaltkalvystės dirbtuvėse. Kūrybiškas profesijos mokytojas Vincas Kirvelaitis mokė būsimuosius statybininkus metalinės vielos lankstymo paslapčių. O suvirintojų grupė, pasidalijusi į du pogrupius, dirbo stalių ir statybininkų dirbtuvėse. Vieni, padedami profesijos mokytojo Gintauto Budreckio, mokėsi klijuoti plyteles, kiti stalių dirbtuvėse su profesijos mokytoju Domininku Niūniava gamino nesudėtingą medinį gaminį. Dar viena statybininkų grupė (A-33 grupė) keturias valandas praleido profesijos mokytojo A.Kupsčio dirbtuvėse ir domėjosi metalo suvirinimo technologija. Būsimieji elektrikai prisiminė chemijos pamokas, lankėsi chemijos laboratorijoje. „Profesijų pasikeitimas“ mokiniams naudingas, jie susipažįsta su kitų profesijų specifika.
Antrąją renginio dieną vyko profesinio informavimo ir orientavimo paskaitos - mokinių susitikimai su kolegijų atstovais. Šiemet atvyko Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lietuvos verslo kolegijos Šiaulių fakulteto, Šiaurės Lietuvos kolegijos, Lietuvos jūreivystės aukštosios mokyklos, Žemaitijos kolegijos, Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai. Mokiniai labiausiai domėjosi tomis kolegijų studijų programomis, kurios susijusios su jų specialybe. Su Žemaitijos ir Šiaulių valstybine kolegijomis mokykla bendradarbiauja jau ne pirmus metus. Malonu iš kolegijų dėstytojų išgirsti, kad mūsų mokiniai sėkmingai tęsia studijas ir yra geri studentai.
Šiemet didelio būsimųjų suvirintojų dėmesio sulaukė Lietuvos jūreivystės aukštosios mokyklos atstovai. Mokiniai išsiaiškino, kokius reiktų pasirinkti ir išlaikyti egzaminus, kad galėtų įstoti ir toliau mokytis šioje mokykloje, jiems aktualūs buvo ir praktikos atlikimo bei įsidarbinimo klausimai. Buvo akcentuota, kad suvirinimo bei šaltkalvystės srities specialistai Lietuvos laivininkystei yra labai reikalingi, o ir karjeros perspektyvos yra labai palankios. „Svarbu kiekvienam žinoti, ko nori, o tada ir pasiekti bus lengva“,- kalbėjo šios mokyklos dėstytoja. Raimonda Tamoševičienė, atstovaujanti Šiaurės Lietuvos kolegijai, aptarė asmeninių finansų taupymo galimybes. Mokiniams paskaitos ne tik neprailgo, bet ir gerokai užsitęsė, kadangi kolegijų atstovai sulaukė daug klausimų.
Klaipėdos valstybinės kolegijos statybos katedros dėstytoja, pristatydama studijų programas, kalbėjo mokiniams ir apie tai, kad yra galimybė įskaityti kai kuriuos gamybinio mokymo modulius. Ateityje mokykla žada pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su šia mokymo įstaiga.
Kolegijų dėstytojai kvietė į Atvirų durų dienas bei džiaugėsi užsimezgusiu nuoširdžiu bendradarbiavimu.
Trečiąją renginio „Karjeros dienos 2015“ dieną antro ir trečio kurso mokiniai, profesijos mokytojai susitiko su darbdaviais. Šiemet į susitikimą su būsimaisiais absolventais atvyko UAB „Bikuvos prekyba“, UAB „Mažeikių Varduva“, UAB „Techninių projektų serviso centras“, UAB „Litana ir Ko“, UAB „Taumona“ atstovai bei Mažeikių verslininkų asociacijos prezidentė Gražina Bartkevičienė. Susitikimo tikslas – aptarti praktikos ir įsidarbinimo galimybes. Ši veikla puikiai papildo prieš dvejus metus mokyklos ir rajono verslininkų užsibrėžtą tikslą - atskleisti socialinės partnerystės ir profesinio rengimo tobulinimo sąsajas, partneriams nuo patariamojo vaidmens pereiti prie sprendimus priimančiojo vaidmens.
Džiugu, kad darbo rinkos atstovai kartu su profesijos mokytojais ragina mokinius planuotis savo profesinę ateitį. Akcentuojama mokinių motyvacija, noras tobulėti, kalbų mokėjimas, darbo kompiuteriu įgūdžiai. Verslininkus liūdina nepagrįstas negatyvus visuomenės požiūris į profesinį mokymą. Darbdaviai noriai investuoja į jaunus, profesiją įgijusius specialistus, jiems sudaromos sąlygos dirbti su šiuolaikine įranga ir technika. Susitikime tai pat buvo akcentuota, kad Lietuvoje labai trūksta kvalifikuotų darbininkų.

Lijana Vėliūtė-Balzerienė, ugdymo karjerai koordinatorė