{"hideHeader":false,"hideFooter":false,"bodyClass":"u-body u-xl-mode","bodyStyle":"","localFontsFile":"","backToTop":"","popupDialogs":"\n"}

Prevencinė veikla mokykloje

Prevencinė veikla mokykloje

Istoriniai – kultūriniai darbuotojų mokymai
Kaip jau buvome informavę anksčiau, nuo 2014 m. vasario mėn. mūsų mokykla dalyvauja prevenciniame projekte „Kompleksinis informavimas ir švietimas kaip socialinių problemų ir integravimo į darbo rinką mažinimo priemonė“.

Projekto veiklas organizuoja Vilniuje įsikūrusi ir jau dešimt metų dirbanti VšĮ „Socialiniai paramos projektai“, įmonės darbo pobūdis - teikti pagalbą įvairių priklausomybių turintiems žmonėms.
Mokykloje buvo suburta dešimties darbuotojų komanda, ją sudarė ne tik mokyklos darbuotojai, bet ir kitų įstaigų, teikiančių pagalbą priklausomiems žmonėms, atstovai. 
Viena iš įdomesnių projekto veiklų – sausio 22 dieną vykę istoriniai-kultūriniai mokymai. Juos vedė lektorė Rasa Žemaitė, kuri yra asociacijos „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ lyderė. Remdamasi projekto partnerių iš Ispanijos patirtimi, lektorė kalbėjo apie kitų Europos šalių gebėjimą sieti kultūrines-istorines tradicijas su prevencine veikla. Buvo akcentuojama, kad svarbiausias prevencijos dalykas yra vertybinių nuostatų formavimas. Lektorė akcentavo, kad prevencinė veikla yra siejama ne su draudimu vartoti, o su naujų elgesio modelių formavimu, tradicijų bei kultūros perdavimo pagrindu ugdomu atsakingu vartojimu.
Mokymų metu daug diskutavome, mąstėme, kaip gautas žinias pritaikyti darbe, analizavome priklausomų, nevartojančių, autoritetingų asmenybių paveikslus, bandydami pastebėti tą siaurą ribą, kurią peržengęs bet kuris žmogus gali nugrimzti į vienokios ar kitokios priklausomybės liūną.

Prevencinė stovykla
„Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ pagal šį projektą organizavo prevencinio futbolo stovyklą jaunimui. Dešimt mūsų mokyklos mokinių (keturi iš Viekšnių skyriaus, šeši iš Mažeikių politechnikos mokyklos) turėjo galimybę 2014 metų rudenį šioje stovykloje dalyvauti. Kai mokykloje lankėsi Rasa Žemaitė, viena iš pagrindinių stovyklos organizatorių, pasiteiravome, kaip mūsų mokiniams sekėsi stovykloje. Pasidžiaugėme, kad sulaukėme tik gerų atsiliepimų. O dabar norime pateikti stovykloje dalyvavusių mokinių įspūdžius.
Vaikinai pasakojo, kad visą savaitę (rugsėjo 28 – spalio 5 dienomis) gyveno Klaipėdos rajono Karklės SOS vaikų poilsiavietėje. Stovykloje buvo apie 30 dalyvių, visi iš Žemaitijos regiono – Kretingos, Tauragės ir Mažeikių. Iš pradžių stovyklautojai buvo apgyvendinti netoli jūros esančiuose mediniuose nameliuose, tačiau spustelėjus rudeniniam šaltukui, persikraustė į bendrą didelį namą.
Anot stovyklautojų, pirmąją dieną vyko susipažinimas su kitais dalyviais, pasivaikščiojimas rudenėjančiu pajūriu, o jau kitas dienas dienotvarkė buvo griežtesnė: rytinė mankšta, pusryčiai, paskaitos, sportiniai užsiėmimai. Stovykloje buvo daug įdomių renginių, kurie paliko neišdildomų prisiminimų. Pavyzdžiui, vaikinai pasakojo, kad kiekvieną kartą, atvykę prie jūros, turėjo įmesti į ją akmenuką prieš tai sugalvoję pageidaujamą keisti savybę ar norimą nuskandinti visiems laikams...
Ugniui ir Mantui labiausiai patiko naktinės orientacinės varžybos, penkiakovė, kai teko bėgti, dalyvauti krepšinio, futbolo varžybose, lipti virve į medį.
Vaikinai papasakojo apie paskaitas, kuriose buvo kalbama apie alkoholio, narkotikų žalą. Jiems patiko prevencinis filmas apie savanorystę, serialas „Melo teorija“- apie žmogų, kuris supranta kūno kalbą.
Rytis sakė, kad važiuotų į tokią stovyklą ir antrą kartą: „Smagu buvo, labai patiko vadovai“.
Ypač šiltai vaikinai atsiliepė apie vadovus. Bendravo draugiškai, visi turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę, atsisveikinta kaip su draugais, dar ir dabar bendraujama, susirašinėjama.
Vaikinai aktyviai dalyvavo stovyklos veikloje. Viena iš užduočių buvo filmuko kūrimas. Mūsiškiai sukūrė filmuką “Olimpiada“. Visus sukurtus filmukus galima pamatyti „Facebook“ socialinio tinklo paskyroje “Socialinių problemų baidyklė”. Čia yra ir stovyklos organizatorių atsiliepimai. Vieną iš jų cituojame: „Stovykloje dalyviai turėjo galimybę įgyti naujų žinių, pasportuoti, pabendrauti ir pasidalinti savo mintimis bei žiniomis. Dėkojame dalyviams ir juos išleidusioms mokykloms“.

Ineta Grinkevičienė, socialinė pedagogė
Bronelė Butnoriutė, „Žvilgsnio“ korespondentė