Susitikimas su Krašto apsaugos kariais savanoriais

Lapkričio 20 d. mokyklos turistai bei kiti mokiniai, besidomintys savanorių karių veikla ar net planuojantys jais tapti, susitiko su Krašto apsaugos kariais savanoriais iš Mažeikių KASP 603.

Atvyko keturi savanoriai ir Kuopos vadas - vyresnysis leitenantas Rolandas Litvinas. Jie noriai papasakojo apie savo veiklą, paaiškino, kas gali tapti savanoriu.
Šiandien KASP tarnauja daugiau negu keturi tūkstančiai karių savanorių, kurie yra rengiami Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, tarptautinėms operacijoms, taip pat teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms. Krašto apsaugos savanorių pajėgas sudaro Savanorių pajėgų štabas, šešios rinktinės, išdėstytos visoje Lietuvos valstybės teritorijoje.
Į tarnybą, vadovaujantis savanoriškumo principais, atrenkami pagrindinį išsilavinimą turintys Lietuvos Respublikos piliečiai. Atrankos kriterijai: fizinis pasirengimas, sveikatos būklė bei moralinės savybės, tinkančios kario savanorio tarnybai.
Kario savanorio tarnyba nėra nuolatinė kario tarnyba, ji derinama su kario savanorio „civiliniu" darbu, mokslu ar studijomis. Per metus karys savanoris vidutiniškai pratybose praleidžia nuo 20 iki 50 dienų. Mokymai dažniausiai rengiami savaitgaliais, tačiau įvairūs kursai ir ilgesnės trukmės pratybos vyksta ir darbo dienomis. Be išankstinio įspėjimo kariai savanoriai gali būti pašaukti į tarnybą iki 7 parų.
Kariams savanoriams finansiškai kompensuojamas tarnybos metu praleistas laikas (t. y. už dienas, praleistas mokymuose, mokamas atlyginimas, prilygstantis atitinkamo laipsnio profesinės karo tarnybos kario atlyginimui), apmokamos išlaidos, susijusios su tarnybos atlikimu, suteikiamos socialinės garantijos.
Susitikimo metu dar sužinojau, kad tapti savanoriu gali ir merginos, o atranka yra gana griežta. Merginų, norinčių tapti savanorėmis, yra gana daug.
Iš pradžių susitikimas vyko kabinete, o paskui mokyklos stadione vyko įdomiausia dalis. Ten praktiškai susipažinome su ginklais, karių apranga, kuprinėmis, maistu. Daug džiaugsmo suteikė galimybė pašaudyti - išbandyti savo akies taiklumą, pajusti kario drausmės skonį, nes nepaklusimas vadui gali kainuoti tavo ar draugo gyvybę. Susitikimas buvo įdomus ir naudingas visiems.

Kornelija Virkšaitė, mokyklos turistų klubo narė, PV-39 grupės mokinė

   

Virtuali mokymo aplinka  

moodle tumb

   

Nuotolinio mokymo klasės
užimtumo grafikas

   

Mažeikių r. sveikatos priežiūros specialistas  

   

ABOUT US  

   

   

Budintis sargas  

   
   

Mus remia

               

   

Partneriai

europass banneris versliniku asociacijanecmrstinklas

msc    PPR nario zenkliukas ltstatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla