Verslumo savaitė -2014

Šiemet jau trečią kartą mokykloje vyko tradicinis projektas „Verslumo savaitė“. Projekto sumanytojos ir organizatorės - ekonomikos ir verslo pagrindų mokytojos Erika Pusvaškė ir Vilma Ramanauskienė. Visą savaitę vyko daug įvairių renginių.

Mokiniai kūrė taisykles ir patarimus tema „Asmeninių finansų valdymas“. Su mokinių pateiktais patarimais, kaip tinkamai tvarkyti ir taupyti savo asmeninį biudžetą, buvo galima susipažinti I aukšto foje pastatytuose stenduose. Geriausias taisykles ir patarimus pateikusios grupės buvo apdovanotos padėkos raštais. I vietą užėmė jungtinė ST-29 gr. ir PO-30 gr., II vietą - AP-26 gr., o III vietą - AAD-42 gr.
Buvo organizuotos edukacinės išvykos į įmones („Šešėliavimas įmonėse“). Mokiniai ir juos lydintys profesijos mokytojai vyko į šias įmones: aplinkos apsaugos darbuotojai lankėsi UAB „Mažeikių vandenys“ ir susipažino su nuotekų valymo įrengimais; apdailininkai (statybininkai) pabuvojo UAB „Darstamas“; elektromontuotojai ir elektros įrenginių elektromechanikai turėjo galimybę susipažinti su AB „Axis Industries“; interjero apipavidalintojai lankėsi B. Lekavičiūtės gėlių salone „Skinta“; naftos produktų operatoriai - UAB „Saurida“; staliai - UAB „Taumona“; suvirintojai - UAB „Rudesta“. Mokiniai susipažino su įmonių veikla, vadovais, karjeros galimybėmis ir reikalingais darbui įgūdžiais. Tai įdomi ir naudinga patirtis, leidžianti mokiniams pamatyti ryšį tarp mokyklos ir įmonės. Sugrįžę iš įmonių mokiniai rengė pristatymus apie aplankytas įmones, savo pranešimus skaitė rajoninėje konferencijoje. 
Lapkričio 12 d. mokykloje vyko rajoninė konferencija „Verslumas – pamatas sėkmingam gyvenimui“. Konferencija pradėta Apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybės ir Jaunųjų verslininkų būrelio mokinių ekonomine pasaka. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Vida Lumpickienė. Renginį vedė ekonomikos ir verslo pagrindų mokytoja Erika Pusvaškė. Pranešimus skaitė Mažeikių jaunimo darbo centro vyr. specialistė Ligita Diržininkienė, ji kalbėjo apie karjeros planavimą kaip kelią į sėkmę. VšĮ „Versli Lietuva“ regiono atstovė Auksė Vizbarienė pasakojo apie verslo pradžią ir drąsino mokinius nebijoti siekti savo tikslų. Mažeikių kino klubo „Pirmas kadras“ bendrasavininkė Brigita Kateilienė dalijosi savo gyvenimo istorija nuo idėjos iki sėkmės. VšĮ „Versli karta“ direktorius Irmantas Sujeta supažindino su aktyvaus Mažeikių jaunimo iniciatyvomis. DNB banko Mažeikių klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Diliara Zarifova skaitė pranešimą apie artėjančio euro įvedimą Lietuvoje.
Ketvirtąją projekto „Verslumo savaitė“ dieną mūsų mokyklos ir Viekšnių skyriaus jungtinė mokinių komanda dalyvavo Mažeikių Verslininkų asociacijos ir VšĮ „Versli Lietuva“ organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse. Vyko simuliacinis žaidimas „Noriu būti verslininku“. Jungtinę mokinių komandą sudarė šie mokiniai: Rita Baltavičiūtė (SV-53 gr.), Ernestas Kriaučiūnas (V-54 gr.), Ernestas Lukošius (SED-37 gr.), Dovilė Šeputytė (AP-36 gr.) ir Gintaras Talmontas (SED-27 gr.). Komanda laimėjo I vietą.
Loginio mąstymo žaidime „Protų mūšis“ dalyvavo trys regiono profesinių mokyklų mokinių komandos: Mažeikių politechnikos mokykla, Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyrius ir VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykla. Kiekvieną komandą sudarė keturi dalyviai. Dalyvių atsakymus vertino komisija – Mažeikių politechnikos mokyklos direktorė Vida Lumpickienė ir VšĮ „Versli karta“ direktorius Irmantas Sujeta. Visos trys mokinių komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir dovanėlėmis. I vietą užėmė Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus komanda, II vietą - Mažeikių politechnikos mokykla, o III vietą - VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykla.
Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems projekte „Verslumo savaitė“.

Erika Pusvaškė, ekonomikos ir verslo pagrindų mokytoja

   

   

Virtuali mokymo aplinka  

moodle tumb

   

Mažeikių r. sveikatos priežiūros specialistas  

   

   

   

Budintis sargas  

   
   

Mus remia

                

   

Partneriai

europass banneris versliniku asociacijanecmrstinklas

msc    PPR nario zenkliukas ltstatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla