Mokyklos turistų išvyka į Žemaitijos nacionalinį parką

Lapkričio 14 dieną mūsų mokyklos turistų klubas kartu su vadove S. Čupkoviene vyko į Žemaitijos nacionalinį parką. Tai valstybės saugoma teritorija, kur siekiama išsaugoti nacionalinės svarbos kraštovaizdžio kompleksą ir kultūrinį paveldą bei sudaryti sąlygas pažintiniam turizmui, moksliniams tyrimams ir aplinkos būklės stebėjimams.

Pirmiausia aplankėme Platelių miestelį ir gražiame, sename name įsikūrusį Platelių lankytojų centrą. Centro darbuotoja mums papasakojo Platelių pavadinimo kilmės mitą, supažindino su Platelių ežere gyvenančiomis žuvimis, Žemaitijos nacionalinio parko augalais, vabzdžiais, grybais. Antrame aukšte turėjome galimybę pasitikrinti savo žinias: įdomiais testais, žaidimais mėginome nustatyti medžių rūšis, grybų, gyvūnų pavadinimus.
Turistai ne tik susipažino su parko gamta, krašto istorija, kultūra, bet ir gilino ėjimo įgūdžius, pasitikrino ištvermę, avalynės patogumą. Iš lankytojų centro patraukėme pėstute neseniai įrengtu Šeirės taku, kurio ilgis 4,1 km. Eidami grožėjomės puikiomis ežero pakrantėmis, miško ramybe. Oras paežerėje buvo vėsokas, todėl žingsniavome sparčiai. Kadangi esame dar nepatyrę turistai, tai sugebėjome ir pasiklysti. Gerai, kad mūsų mokyklos vairuotojas Stasys atvažiavo mūsų pasiimti, kitaip būtų tekę žygiuoti dar apie pusantros valandos. Bus pamoka kitam kartui - gerai išsianalizuoti trasos schemą. 
Rausvais žandukais, truputį pailsėję autobusiuke, pakilome į Siberijos bokštą, kurio aukštis 15 metrų. Nuo jo atsivėrė nuostabūs vaizdai į Platelių ir Beržoro ežerus, į kalvotą ir miškingą parko reljefą. Gražiai iš viršaus atrodė ir Platelių mietelis bei Siberijos pelkė. 
Mašinoje sušilome, pailsėjome ir vakarėjant išlipome Plokštinės miške prie Šaltojo karo muziejaus. Kadangi teko truputį palaukti vilniečių grupės, muziejaus darbuotoja pasiūlė pramogą – foto sesiją su sovietinių karių ir karininkų rūbais. Laiką leidome smagiai, pozavome, fotografavomės ir net nepajutome, kaip sulaukėme vilniečių grupės. Kartu su gide pasukome į muziejų. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Čia pateikiama vaizdinė bei grafinė medžiaga, pasakojanti apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus, čia taip pat demonstruojami kovinių raketų bei kitų Šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžiai bei maketai.
Išėjus iš muziejaus jau buvo tamsu, todėl pasukome link Mažeikių. Linksmi , patenkinti, šiek tiek pavargę grįžome namo.

Eglė Šateikytė, mokyklos turistų klubo pirmininkė, AP-26 grupės mokinė

   

Virtuali mokymo aplinka  

moodle tumb

   

Nuotolinio mokymo klasės
užimtumo grafikas

   

Mažeikių r. sveikatos priežiūros specialistas  

   

ABOUT US  

   

   

Budintis sargas  

   
   

Mus remia

               

   

Partneriai

europass banneris versliniku asociacijanecmrstinklas

msc    PPR nario zenkliukas ltstatybunaujienos

 

   
© Mažeikių politechnikos mokykla